LCD panely Sharp s oxidovanými polovodiči

AudioVideo |

Sharp bude jako první na světě komerčně využívat LCD panely malé a střední velikosti vybavené oxidovými polovodiči.

LCD panely Sharp s oxidovanými polovodičiSpolečnost Sharp vyvinula výkonné malé a střední LCD panely používající oxidové polovodiče (InGaZnO, což je oxid obsahující Indium (In), Gallium (Ga) a Zinek (Zn)). S výrobou těchto nových LCD panelů se začne v továrně Kameyama No.2 v průběhu letošního roku.

Velká poptávka po LCD panelech malých a středních velikostí používaných v smartphonech a tabletech je spojená se zvýšenými požadavky na špičkové vlastnosti těchto displejů, jako jsou vysoká rozlišení (respektive vysoká bodová hustota), vysoká kvalita obrazu, nízká hmotnost, kompaktní design a nízké energetická náročnost.

Ve spolupráci se společností Semiconductor Energy Laboratory vyvinul Sharp a jako první na světě bude komerčně využívat tenkovrstvé tranzistory využívající nový materiál InGaZnO. Nízká spotřeba LCD panelů bude umožněna díky zmenšení velikosti tranzistorů a zvýšení propustnosti světla pro každý pixel. Použitá bude UV2A LCD technologie Sharpu, což je variace standardní PVA technologie. Výrobní linka v továrně Kameyama No. 2 bude využívat skleněné substráty 8. generace a s výrobou se plánuje začít v průběhu letošního roku.

Továrna Kameyama No.2, která byla uvedena do provozu v srpnu 2006, vyrábí LCD panely určené pro televizory a od nynějška bude vyrábět také LCD panely malých a středních velikostí.

Sharp Kameyama
Komentáře