LG na veletrhu CES rozšíří řadu svých Ultra HD televizí

AudioVideo |

Na letošním veletrhu CES představí jihokorejská společnost LG dva nové modely Ultra HD televizí, 55- a 65palcové zařízení.

LG na veletrhu CES rozšíří řadu svých Ultra HD televizíTyto televizory doplní již existující 84palcový model, který byl prvním úspěšně komercializovaným Ultra HD televizorem na světě.

Všechny tři televize – tedy jak ta dosavadní, tak obě nové – jsou vybaveny pokročilým systémem Triple XD Engine. Tato technologie zvládá 8 milionů pixelů na snímek s rozlišením 3 840 x 2 160 pixelů, což je čtyřikrát více než u Full HD TV panelů. Další funkce, Resolution Upscaler Plus, má za následek vysoké detaily i u obsahu v menší kvalitě.

K televizím dostanou noví majitelé nejnovější ovladač Magic Remote, kterým mohou intuitivně procházet uživatelské rozhraní. Pro uživatele je samozřejmě k dispozici i platforma Smart TV, která celosvětově obsahuje již přes 1 400 aplikací.

Další technologií, kterou televizory podporují, je LG Cinema 3D. Ta přináší trojrozměrný obraz ve velkém rozlišení. Zvuk je zajištěn pomocí 2.2 audio systému (dva 10W reproduktory plus dva 15W basové reproduktory).

Jak již bylo řečeno, budou televizory veřejnosti představeny na veletrhu CES, kde na jejich obrazovkách budou moci návštěvníci vidět obrazy brazilského pop artového malíře Romera Britta.

Zdroj: TZ LG

LG UHD TVÚvodní foto: LGKomentáře