LG Pentouch: Nový dotykový televizor nejen pro domácnosti

AudioVideo |

Dotykovou obrazovku dnes využívá spousta různých zařízení: chytré telefony, smartphony, dokonce i počítače. Napadla vás však někdy myšlenka propojení technologie dotyku s televizí?

LG Pentouch: Nový dotykový televizor nejen pro domácnostiAť už je vaše odpověď kladná či záporná, společnost LG je první, kdo tuto myšlenku zrealizoval, alespoň na úrovni spotřebitele. Výsledkem této realizace je přístroj s názvem LG Pentouch TV. Jedná se o v podstatě klasickou plazmovou televizi se zobrazovacím panelem PDP, který v sobě spojuje výhody chytrých multimediálních televizí a navíc přináší právě možnost dotyku. Ten se provádí pomocí speciálního pera, jímž na displej zařízení můžete libovolně kreslit.

S televizí se zachází jako s každou jinou, ovšem na ovladači se nachází i speciální tlačítko spouštějící právě funkci Pentouch (doslova dotyk pera). S tímto tlačítkem a dvěma dodávanými pery, jejichž baterie lze dobíjet přímo z USB portu umístěného na televizi, lze využít naplno všech možností kombinace dotyku a chytré televize. Namátkou jmenujme třeba spouštění prezentací vytvořených v PowerPointu.

Díky dodanému software můžete na televizor napojený na laptop přímo kreslit, nakreslené obrázky si uložíte a následně třeba i vytisknete. Aplikace Gallery vám umožní vytvořit z takových obrázků třeba kalendář nebo jim přidat efektní rámeček. Televizor navíc připojíte k internetu a dostanete se tak k dalším netušeným možnostem.

Nemusíte se bát, že by vám novou televizi děti hned zničily, panel je potažen speciální vrstvou proti poškrábání. Jas je optimalizován pro práci na krátkou vzdálenost a čtyřrohý podstavec byl navržen tak, aby na něm byla televize co nejstabilnější.

První televizor řady Pentouch TV nese označení PZ850, disponuje úhlopříčkou 153 cm a je již nyní dostupný za doporučenou koncovou cenu 49 999,- vč. DPH.
Úvodní foto: LGKomentáře