LG v květnu začne prodávat první Google TV

AudioVideo |

LG Electronics, druhý největší výrobce televizorů na světě, poprvé oznámil svůj záměr vydat produkty s Google TV v lednu tohoto roku. A první z nich se objeví již v tomto měsíci.

LG v květnu začne prodávat první Google TVPro agenturu Reuters to potvrdil Ro Seogho, výkonný viceprezident televizní divize LG s tím, že zákazníci si budou moci první sety s Google TV koupit v týdnu od 21. května. Seogho nezveřejnil žádné detaily, které by se týkaly velikosti televizorů nebo jejich cen, PC World však přišel s tím, že LG nabídne platformu Google TV na displejích LG Cinema 3D s úhlopříčkami od 55 do 84 palců. Zařízení by navíc měla nabídnout konverzi obrazu z 2D do 3D, která dokáže převést jakýkoli dvourozměrný film do třetího rozměru a ovladač Magic Remote s QWERTY klávesnicí.

Předělaná Google TV 2.0 byla představena na konci minulého roku, doposud ji však mnoho velkých výrobců nepodpořilo. Logitech platformu Googlu odpískal s tím, že jej připravila o 100 milionů dolarů, giganty typu Samsung a Sony ji naopak podporují a své produkty by měly představit co nevidět. Google doufá, že Google TV zvládne v obývacích pokojích to, co Android nedokázal - problém však je, že téměř každý výrobce TV má v současné době u svých high-endových televizorů konkurenční platformu. Google vsází mimo jiné na to, že do Google TV bude integrovat řadu dalších služeb jako třeba herní streamovací platformu Gaikai.
Komentáře