Mitsubishi končí s LCD HDTV

AudioVideo |

Společnost Mitsubishi oznámila, že končí s výrobou běžných LCD televizí, nadále bude pokračovat jen s DLP a laserovými modely s úhlopříčkou 73“ a víc.

Mitsubishi končí s LCD HDTVJaponská Mitsubishi na veletrhu spotřební elektroniky CES 2011 nevystavovala svoji řadu LCD Full HD televizorů Unisen, což zavdalo příčinu ke spekulacím, jak to vlastně bude s vývojem a výrobou spotřebitelských televizí značky Mitsubishi. Nyní společnost oficiálně potvrdila, že nehodlá pokračovat v jejich další produkci, zavírá svou divizi LCD televizí a propustí neupřesněný počet zaměstnanců.

Nadále se bude Mitsubishi sousedit jen na velké luxusní obrazovku s úhlopříčkou 73“ (185 cm) a větší, v nichž používá technologie se zadní projekcí - DLP či laser (slavná řada Laservue). Bude nadále prodávat i projektory, informační displeje, tiskárny a velké obrazovky pro použití na veřejných místech.

Z pohledu Mitsubishi se jedná o logický krok. Zatímco na trhu LCD televizí, zejména těch menší a střední velikosti, je obrovská konkurence, u velkých displejů pro náročné zákazníky je trh volnější. Stojí za tím i to, že u velkých úhlopříček se LCD používá jen výjimečně.

V roce 2010 nabízela Mitsubishi DLP televizory s úhlopříčkou 60, 65, 73 a 82 palců a 75“ model s laserovým zobrazením. Na CES 2011 přitom společnost uvedla, že letos uvede na trh i 92“ (233cm) DLP obrazovku.

Mitsubishi LaserVue
Komentáře