Na trh přichází nová řada televizí od Samsungu

AudioVideo |

Nová řada Smart televizí od Samsungu F9000 s UHD rozlišením, představená nedávno na veletrhu IFA v Berlíně, přichází na český a slovenský trh.

Na trh přichází nová řada televizí od SamsunguJihokorejská společnost přichází se dvěma modely, jež se liší především úhlopříčkou – jde o 65 a 55 palců – a pak také cenou. První z modelů má doporučenou koncovou cenu 149 990,- Kč včetně DPH, druhý pak 99 990,- Kč i s daní.

Samsung F9000

Televize řady F9000 disponují UHD (také zvaném 4K) rozlišením, které představuje více než osm milionů pixelů (pro srovnání, Full HD rozlišení jich má asi jen dva miliony, čili čtyřikrát méně). LED panel podle výrobce přináší „ostré detaily, optimální barvy a kontrast“. K dispozici je i technologie zpracování obrazu zvaná QuadMatic Picture Engine, která upravuje původní zdroj obrazu, odstraňuje z něj šum a například také zvyšuje ostrost.

Oba modely jsou vyvedeny v jednotném minimalistickém designu, kterému dominuje kovový stojan a úzký rámeček. Vešly se sem ale i integrované reproduktory a subwoofery o výkonu 70 wattů.

Zdroj: TZ SamsungÚvodní foto: archiv redakceKomentáře