Novinky Panasonic pro rok 2011

AudioVideo |

Společnost Panasonic představila na tiskové konferenci Panasonic Convention 2011, pořádané 15. února v Londýně, své novinky pro rok 2011.

Novinky Panasonic pro rok 2011Mezi nimi zaujaly hlavně plazmové i LCD high-definition televizory, Blu-ray přehrávače, HD kamery a v neposlední řadě také služba Viera Connect, která dále vylepšuje současnou oblíbenou Viera Cast.

Pro rok 2011 připravil Panasonic široké spektrum 3D i standardních HD televizorů, a to 14 různých 3D modelů i 14 LCD televizí s LED podsvícením. Mezi špičkové modely patří Viera VT30, GT30 a ST30 s 3D NeoPlazma panely a mezi 3D LCD LED televizory pak DT35 a DT30.

Panasonic patří mezi hlavní výrobce kvalitních plazmových panelů a s jejich nejnovější generací NeoPlasma slibuje ještě lepší černou i jas potřebný pro plynulé 3D scény. Řady VT30, GT30 a ST30 mají hlubší černou díky technologii Infinite Black Pro, střední modely G30 pak používají standardní Infinite Black. To se kombinuje ještě technologií pro zvýšení kontrastu High Contast Filter Pro (u VT30) a High Contrast Filter (GT30, ST30, G30). Všechny panely mají virtuální 600Hz obnovovací frekvenci a dobu odezvy jen 0,001 ms, takže proti LCD technologii jsou obzvláště vhodné pro rychlé 3D scény. Ke všem televizorům jsou dodávány brýle s aktivní LCD závěrkou.

Nejvyšší řada Panasonic Viera VT30 nabízí 65“ model TX-P65VT30, menší 55“, 50“ a 42“ TX-P42VT30. Všechny mají High Line Design – to znamená, že obrazovka i rám splývají do jediné skleněné plochy, takže působí velmi elegantním dojmem. Televizory VT30 mají 3D plazmový obraz, Full HD rozlišení i THX 2D a 3D certifikaci, která zaručuje, že filmy budou zobrazeny v podobě co nejbližší tomu, jak byly natočeny a jak je lze vidět v kině. Samozřejmostí je služba Viera Connect, bezdrátové připojení k síti Wi-Fi (přes USB adaptér), videotelefonování přes Skype, integrovaný prohlížeč 3D i 2D obrázků, stejně jako přehrávání a nahrávání 3D a 2D videa na SD paměťové karty či na přes USB připojený pevný disk. USB dongle patří do standardní výbavy VT30, stejně jako dvojice 3D brýlí.

Řada Viera GT30 obsahuje 50“, 46“ a 42“ obrazovky, 4 HDMI připojení a 3 USB porty a dále v zásadě totožné technologie jako u GT30, včetně 3D plazmové obrazovky s Infinite Black Pro, až na High Contrast Filter Pro, který je vlastní jen VT30. Stejnou nabídku velikosti obrazovek jako GT30 má i ST30, konektivitu představují tři HDMI a dva USB porty.

Ačkoli je Panasonic v televizní oblasti známý především svými PDP displeji, představil i nové LCD televizory s LED podsvícením. Pro ně vyrábí tato japonská společnost vlastní panely typu IPS Alpha, které patří k tomu nejlepšímu, co se dá v oblasti LCD televizorů najít. Nejnovější generace IPS Alpha panelů nabízí vyšší rychlost, lepší černou a menší crosstalk ve 3D (to znamená vnímané překrývání levého a pravého obrazu), takže obraz by měl být téměř srovnatelný s plazmovými panely. Obě technologie si však stále zachovávají své výhody i nevýhody, v nabídce výrobce se pak PDP panely zaměřují zejména na vyšší velikosti a LCD na menší.

V čele nabídky LCD LED televizorů Panasonic jsou 3D modely DT35 a DT30. Obě řady mají Pure Line minimalistický design a lze si v nich vybrat z velikosti 37“ a 32“, což jsou rozměry atraktivní i pro většinu českých a slovenských zákazníků. Zobrazovací technologie byla díky Frame Creation Pro urychlena až na 400 Hz, to znamená, že se pro vyšší plynulost pohybu dopočítávají dodatečné snímky a ty jsou ještě prokládány černými pro odstranění rozmazávání. Nabídka konektivity i softwarového vybavení je obdobná jako u PDP televizorů – Viera Connect, Wi-Fi a prohlížení obrázků, HDMI porty jsou čtyři, USB tři, nechybí ani analogové PC VGA připojení.

Panasonic P55VT30


Vedle těchto hlavních modelových řad Panasonic představil i množství dalších 2D kousků, například LCD LED D35 ve velikostech 24“ a 19“ a LCD LED E30 s většími 42“, 37“ a 32“ obrazovkami a 200Hz obnovovací frekvencí. Z plazmových televizorů tu pak je G30 s NeoPlazma displejem, 50“, 46“ a 42“ obrazovkami a 600Hz technologií, službou Viera Connect a nahráváním videa na disk.


Panasonic pro své televizory nabízí i novou internetovou službu Viera Connect, která je vylepšením systému Viera Cast. Uživatelé této služby budou moci přímo na televizní obrazovce zobrazit obsah celé řady webových stránek, kromě toho budou mít ale k dispozici i nejrůznější internetové aplikace s širokými možnostmi využití. Díky speciálnímu ovladači je například možné i bez herní konzole hrát nejrůznější hry nebo komunikovat s ostatními uživateli po internetové síti, a to přes Skype, k dispozici je i přístup na Facebook a Twitter. Systém též údajně umožní přímý nákup nejrůznějšího příslušenství a další výbavy z internetového obchodu. Viera Connect nabídne přístup do archivu TV Nova, arte+7 a německé ZDF. Mezi hrami najdeme různé karetní variace, šachy, Mahjong, nechybí ani oblíbené prohlížení videí na YouTube.

V nabídce Panasonicu pro rok 2011 přibudou i tři Blu-ray 3D přehrávače a jeden 2D Blu-ray model. Jednou z hlavních novinek DMP-BDT310, DMP-BDT210, DMP-BDT110 a DMP-BDT111 je integrovaný Skype, díky čemuž lze komunikovat s přáteli i přes video a používat přístroj i jako záznamník pro video vzkazy. Nové Blu-ray přehrávače nabízejí vylepšené zpracování obrazu i konverzi 2D videa do virtuálního 3D, na níž si dal Panasonic opravdu záležet. Její součástí je i nastavení toho, do jaké míry se obraz převádí do 3D – silnější konverze zvyšuje trojrozměrný dojem, ale roste také pravděpodobnost nežádoucích efektů. U BDT310 najdou zákazníci dvojici HDMI konektorů a u BDT310 a BDT210 i emulátor klasického analogového zvuku.

Na konferenci si přišli na své i zájemci o HD kamery. Mezi nimi poutala pozornost HM-TA20 se zvýšenou odolností, konkrétně proti nárazům, prachu i vodě. Vzhledem ke svému určení má i režim pro fotografování za velmi nízkého světla, pro ovládání má 3“ dotykovou obrazovku, USB konektor pro snadné připojení k počítači a nahrává do formátu MP4, který je vhodný pro další úpravy. Fotografie je možné pořizovat až do rozlišení 8 megapixelů.

Podtrženo a sečteno, máme se v roce 2011 v nabídce Panasonicu na co těšit.

Panasonic L32E3
Komentáře