Samsung představil 4K monitor, cenou drtí konkurenci

AudioVideo |

Naše oči si pomalu zvykají na 4K televize a už jsou tu i 4K monitory. V pondělí Samsung představil novou řadu spotřebitelských monitorů včetně svého prvního UHD 4K displeje určeného pro využití se stolními počítači.

Samsung představil 4K monitor, cenou drtí konkurenciZařízení s názvem UD590 je alespoň ve Spojených státech k dispozici v předobjednávce a bude disponovat 28palcovým displejem s rozlišením 3 840 × 2 160 pixelů.

Nejlepší na tom všem je však cena – ta bude podle Samsungu činit 700 dolarů. Jiné modely, které by se na trhu měly objevit ještě letos, budou stát tisíc dolarů (asi 20 tisíc korun) a více.

Samsung UD590

UD590 můžete k počítači připojit prostřednictvím HDMI nebo DisplayPortu, a jeho specifikace jsou opravdu působivé: doba odezvy (GtG) 1 ms, jas 370 cd/m2 a podpora miliardy barev. Využívá LED podsvícení s TN panelem, který nabízí pozorovací úhly o hodnotě 170 a 160 stupňů. V tomto ohledu jsou na tom IPS či LPS panely mírně lépe.

Displej podporuje technologii Samsungu Picture-in-Picture 2.0, která umožňuje uživateli připojit k monitoru dva počítače a výstup z nich sledovat vedle sebe v nativním rozlišení. PiP 2.0 zase umožňuje sledování HD videa v plném originálním rozlišení. Displej navíc dokáže přepočítat (upscale) obsah v nízkém rozlišení do UHD rozlišení.

Dostupnost monitoru v ČR zatím není známa.

Zdroj: IDG News ServiceÚvodní foto: Samsung/PCWorld.comKomentáře