Samsung představil novou vlajkovou loď mezi svými LED TV

AudioVideo |

I když Samsung na letošní CES nejvíce propagoval svou 55palcovou OLED televizi, společnost představila také novou řadu svých LED televizorů. A netřeba dodávat, že tyto se na trh dostanou dříve a budou mnohem dostupnější, než zmiňovaná OLED TV.

Samsung představil novou vlajkovou loď mezi svými LED TVVlajkovou lodí Samsungu mezi LED televizory pro tento rok se stane ES8000, která nahradí D8000. Zařízení bude dostupné v různých velikostech (od 40 do 75 palců) a očekává se, že nejžádanějšími budou modely UE46ES8000 a UE55ES8000 s úhlopříčkami 46 a 55 palců. Korejský výrobce při své prezentaci televizorů vyzdvihoval především jejich výkon - Samsung doslova uvedl, že žádná jiná TV není tak výkonná, jako ES8000. Dvoujádrový procesor integrovaný v nových LED televizorech tak zaručí nejen bezproblémový multitasking, ale také hladký pohyb v novém uživatelském rozhraní Smart Hub, které je rychlejší a vykreslované ve full HD.

Nové LED televizory Samsungu pro tento rok nabídnou ovládání hlasem a gesty, stejně jako funkci rozpoznání obličeje za pomoci integrované kamery a dvou mikrofonů umístěných nad displejem. Co se týče displeje, Samsung se chlubí novým algoritmem pro LED podsvícení "Micro Dimming Ultimate", který údajně v reálném čase analyzuje přijímaný video signál a přizpůsobuje mu světelnost LED diod v určitých místech. To podle Samsungu v konečném důsledku znamená 20% nárůst jasu.

Související články
Komentáře