Sluchátka Asus NC1 s redukcí šumu

AudioVideo |

Asus představil lehká skládací sluchátka NC1, která nabízejí až 87% potlačení okolního hluku.

Sluchátka Asus NC1 s redukcí šumuLidem, kteří si v letadle, cestou do práce či kdekoli jinde v hlučném prostředí chtějí vychutnat svoji oblíbenou hudbu nebo mluvené slovo, nabízejí sluchátka NC1 technologii ANC (active noise cancelling), která filtruje podle výrobce až 87 % okolního hluku. Pokud by to skutečně byla pravda, patřilo by to k jedné z nejvyšších hodnot. Vzhledem k tvaru samotných sluchátek se však lze obávat, kolik hluku pronikne přes pasivní ochranu, které je neméně důležitá jako ta aktivní.

Technologie ANC aktivně rozpoznává zvuky prostředí, například zvuk motoru nebo hluk vibrací železnice, a generuje inverzní zvukové vlny, jež tyto zvuky potlačují. Sluchátka NC1 produkují kvalitní zvuk zásluhou 40mm měničů se speciálně zvolenými neodymovými magnety. Redukce šumu funguje u nižších frekvencí se stálým tvarem zvuku, nelze ji tedy aplikovat například na křičící děti.

Při zapnutém režimu potlačení okolního hluku vydrží sluchátka na jednu AAA baterii v provozu prý až 100 hodin. Výhodou je, že uživatelé mohou režim ANC vypnout a v tichých prostředích používat sluchátka NC1 i bez baterie.

Sluchátka NC1 jsou vyrobena z lehkých materiálů, váží jen 130 gramů, a dají se složit do plochého tvaru, ve kterém je můžete snadno přenášet i v menších zavazadlech. Díky použití paměťové pěny pokryté jemnou kůží jsou sluchátka pohodlná i při delším používání, což se většinou od sluchátek s potlačením šumu očekává.

Sluchátka se začnou prodávat v červnu za doporučených 1770 Kč s DPH.

Technické parametry

Reproduktor

40 mm

Materiál reproduktoru

Neodymový magnet

Impedance

32 ohmů + 4 ohmy

Frekvenční odezva

16 Hz až 22 KHz

Výkon technologie ANC

  • Maximálně > 18 dB

  • Až 87% aktivní potlačení hluku

Citlivost

102 dB + 2 dB

Výdrž baterie

Až 100 hodin na jednu AAA baterii

Rozměry

175 mm × 135 mm × 28 mm

Hmotnost

130 g (bez pouzdra)

 

 

Asus NC1

Asus NC1
Komentáře