Smart TV od LG dostanou konečně hlasové ovládání

AudioVideo |

I když se nové Smart TV od LG pro tento rok již nějakou dobu prodávají, není na nich slibovaný systém ovládání hlasem - ten má být konečně dostupný na konci tohoto měsíce.

Smart TV od LG dostanou konečně hlasové ovládáníHlasové ovládání je jednou z nových funkcí, kterou korejská společnost pro svou novou řadu chytrých televizorů přichystala a jak už jeho název napovídá, umožní uživatelům vyhledávat na televizoru obsah pomocí hlasových pokynů. Hlas je zaznamenáván pomocí ovladače s názvem Magic Motion, jenž má - kromě pohybových senzorů - zabudovaný mikrofon. Hlasový systém, který LG využívá, vyvinula společnost Nuance a je v současné době u softwarů pro rozpoznání hlasu široce využíván. LG včera na svých webových stránkách zpřístupnilo také video, na kterém tuto technologii demonstruje.

Všechny high-endové Smart TV od LG, které se v obchodech objeví v květnu, již budou mít hlasové ovládání aktivované implicitně. Pokud jste si svůj nový televizor koupili během prvních čtyř měsíců v tomto roce - nebo si jej plánujete v příštích několika týdnech koupit - dočkáte se hlasového ovládání s aktualizací firmwaru v TV příští měsíc.

Související články
Komentáře