Sony kupuje podíl v Sharpu za 19 miliard korun

AudioVideo |

Japonský výrobce elektrotechniky rozhodně s investicemi nešetří a investuje výše zmíněnou sumu do nové továrny na LCD panely společnosti Sharp.

Sony kupuje podíl v Sharpu za 19 miliard korunSony investuje do výroby LCD panelů

Před dvěma týdny jsme vás informovali o výstavbě nové továrny Sharp na LCD panely v Sekai na západě Japonska. Celý projekt nové výrobního komplexu stál zhruba 360 miliard jenů (72 miliard CZK), z nichž Sony uhradí 100 miliard jenů (19 miliard CZK), za což získá 34% podíl továrny.

Loni na jaře učinila společnost Sony investici o hodnotě přes 4 miliardy korun do vývoje OLED displejů. To se však vzhledem k vývoji orientace zákazníků ukázalo jako ne úplně správná cesta. Překvapivým hitem letošního roku se totiž staly LCD televize, jejichž prodejnost navzdory hospodářské krizi roste tak rychle, že producenti LCD panelů nestíhají vyrábět. To je i případ Sony, která si chce novou investicí do obřího projektu továrny v Sekai zajistit dostatečnou kapacitu na výrobu panelů pro své LCD televize nové generace.

Výrobna LCD obrazovek v Sekai měla být uvedena původně do provozu až na konci roku 2009, ale kvůli nečekaně silné poptávce po LCD televizích v posledních měsících bylo její dokončení urychleno a první obrazovky se zde vyrobí již v říjnu.
Komentáře