Za volant i do lesa: Jabra Rox Wireless

AudioVideo |

Pohodlná bezdrátová sluchátka s mikrofonem Jabra Rox se hodí pro každý okamžik, kdy si chcete pouštět hudbu přímo do uší. Vypadají dobře u formálního oděvu, nerozhází je ani déšť nebo pot při sportovním výkonu.

Za volant i do lesa: Jabra Rox Wireless
Jedna sluchátka pro každou příležitost. To je takový můj malý a někdy se domnívám i nikdy nesplnitelný – sen. Ale vypadá to, že se začíná blýskat na lepší časy. Optimismus do žil mi vlila sluchátka Jabra Rox Wireless, designově velmi povedené pecky.

Podle mě mají tři výhody – jsou bezdrátová, dobře hrají a dobře vypadají. Běhat s drátovými sluchátky není moc příjemné, protože mi všude překáží kabel od telefonu. Jabra s Bluetooth přenosem proto mají velké plus za bezdrátovou konektivitu. Přestože to není vůbec velké zařízení – v podstatě jen pecky a drát -, vydrží hrát až 5,5 hodiny v kuse nebo 18 dní v režimu stand-by. To je slušný výkon, a navíc se nabijí za zhruba 2,5 hodiny.

Na prodloužení výdrže má vliv šikovné udělátko – sluchátka jsou v peckách magnetická, a pokud je zrovna neposloucháte, stačí si je vyndat z uší a spojit magnety kolem krku. Jakmile se magnety spojí, sluchátka přejdou do úsporného režimu. A navíc se tak snad ani nedají ztratit, magnetický spoj je drží pevně kolem krku.

S designem se snoubí i další pozitivum – sluchátka nejsou nijak velká či těžká, tedy ani při běhání na velkých nerovnostech nevypadávají z uší. Podíl na tom mají i gelové špunty, které jsou ke sluchátkům přibaleny v několika velikostech. Když si vyberete ty správné, špunty prostě nevypadnou. Pokud přece jen takové nebezpečí hrozí, lze ho zcela eliminovat doplněním ušních krytek, které sluchátka doslova v uších utěsní. Nevadí jim ani pot nebo třeba mírný déšť či prach.

Protože jde o výrobek firmy Jabra, která se též specializuje na náhlavní soupravy, i tato sluchátka mají samozřejmě mikrofon. Je umístěn daleko od úst – v levém sluchátku, a tak přenos zvuku občas není tak vynikající, jak bychom očekávali.

Pod pravou peckou je jednoduchý ovládací panel s hlasitostí a také tlačítkem na zapínání sluchátek a případně přijetí či odmítnutí hovoru. Uvnitř je také ukryta technologie pro bezkontaktní datový přenos, NFC, která poslouží k rychlejšímu spárování sluchátek s telefonem. Ale i bez NFC bylo párování s mobilním telefonem Samsung Galaxy S4 bezproblémové.

Jabra Rox Wireless mají velmi dobrý dynamický rozsah zvuku s vyváženými basy, navíc podporují technologii Dolby Digital Plus.

 

Jabra Rox Wireless

Hmotnost: 19 g

Napájení: microUSB

Provozní doba: až 6 hodin

Pohotovostní režim: až 18 dní

Mikrofon, Bluetooth, NFC: ano

Cena: 3 500 Kč

 Úvodní foto: JabraKomentáře