EIZO ColorEdge CG248-4K

Excellent |

Získal ocenění HD World Excellent za špičkový obraz s rozlišením 4K

HD World Excellent

Ocenění pro nejlepší výrobky spotřební elektroniky a ICT techniky

Smyslem ocenění "HD World Exellent" je upozornit a vyzdvihnout zajímavé produkty v oboru high-end elektroniky a ICT techniky. Při hodnocení produktů bude kladen důraz především na pozitivní odlišnost od konkurence a na přínosy pro zákazníka. Ocenění tak mohou získat jak celkově inovativní produkty, tak i produkty se zajímavým funkčním zdokonalením, výrazně zjednodušeným ovládáním nebo třeba s výjimečně příznivou cenou.


Aktuálně

Produkty k ocenění lze přihlásit do uzávěrky každého tištěného vydání, v němž případně budou i medializovány.

Uzávěrka aktuálního kola pro rok 2015 je 27. květen.

Medializace

Oceněné produkty, které ponesou označení HD World Excellent budou prezentovány v rámci časopisu HD World v rozsahu 1/2 tiskové strany, a to názvem, přihlašující       firmou, zaslaným obrázkem (foto, screenshot, logo produktu), základním popisem a souhrnem      výjimečných vlastností. Roněž budou prezentovány na webu HD Worldu (o stejném rozsahu jako v tištěném čísle) a budou mít právo používat na všech souvisejících materiálech logo HD World Excellent 2015.


Přihlášku opatřenou podpisem a razítkem společnosti posílejte prosím elektronicky na adresu excellent@idg.cz a zároveň faxem na č. 257 088 174 nebo poštou na adresu IDG Czech Republic, a.s., Seydlerova 2451, Praha 5, 158 00.

EIZO ColorEdge CG248-4K

Japonské EIZO, tradiční výrobce špičkových displejů pro profesionální práci s fotkami, grafikou a videem, rozšiřuje svoji modelovu nabídku o 23,8palcový displej s rozlišením 4K (3 840 × 2 160 bodů) a ohromujícím barevným rozsahem (100 % sRGB IEC61966-2.1 a 99 % AdobeRGB 1998).


Nezbytná kalibrace displeje se provádí prostřednictvím sondy vestavěné přímo v horní části rámu displeje. Do nastavení displeje lze uložit různé profily kalibrace a přepínat mezi nimi podle toho, zdali připravujeme grafiku pro zobrazení na webu nebo tiskový výstup pro konkrétní typ papíru a model tiskárny. Tisková data lze díky tomu zobrazit přesně i při práci v grafických aplikacích, které funkci na simulaci tiskového výstupu nemají.

 


Díky 16bitovému zpracování obrazu lze odlišit i velmi blízké odstíny barev, 4K rozlišení displeje navíc umožňuje pracovat s ohledem i na ty nejmenší detaily. Kalibrační software připraví i ICC profily pro profesionální grafické programy od Adobe a dalších výrobců. Retuše snímků pak mohou být opravdu dokonalé. 


Na nejvyšší úrovni je také ergonomie displeje, jehož konstrukce umožňuje všestranné nastavení i otočení na výšku. V ceně displeje je i licence kalibračního softwaru ColorNavigator.Cena 49 990 korun (bez DPH)
www.eizo.czÚvodní foto: IDGKomentáře