Casio Exilim EX-H10 se super výdrží

Foto |

Nový kompakt od Casio vyfotí na jedno nabití až 1000 fotografií, díky čemuž spoustě lidí ušetří starostí s nošením nabíječky a hledáním elektrické zástrčky.

Casio Exilim EX-H10 se super výdržíCasio uvádí kompaktní fotoaparát Exilim Hi-Zoom EX-H10 jehož největší devizou je extra výdrž baterie kombinovaná s úsporným provozem, díky čemuž zvládne na jedno nabití pořídit až 1000 fotografií. To je přitom rozumné maximum toho, co i hodně náruživý fotograf pořídí na dvoutýdenní rodinné dovolené, takže pokud je fotoaparát dostatečně nabitý před odjezdem, netřeba ho už v průběhu dovolené dobíjet. Tato výdrž samozřejmě najde využití i při jiných činnostech.

Podle výrobce má jeho nový model 3x delší výdrž než jiné obdobné fotoaparáty. Tyto výpočty přitom počítají s běžným fotografováním včetně zoomování, používání blesku, vypínání/zapínání a nastavování fotoaparátu.

Kompakty mají obecně menší výdrž než digitální zrcadlovky (DSLR), u kterých jsme se s výdrží přes 1000 fotografií mohli setkat již dříve.

Exilim EX-H10 má optický senzor s rozlišením 12 megapixelů, 3palcový displej, umí nahrávat video v high-definition rozlišení 720p (1280x720 bodů) ve formátu MJPEG (Motion JPEG) při 24 snímcích za sekundu. Drobným nedostatkem je absence HDMI konektoru pro přímé připojení HD televize, takže fotografie musí být z EX-H100 přeneseny nejprve na počítač (pokud nemá televize USB konektor).

Fotoaparát má řadu funkcí zaměřených na pohodlné focení běžných dovolenkových scén, například krajiny by měly být lepší díky širokoúhlému objektivu a funkci pro digitální zlepšení širokých záběrů krajiny.

Rozměry Exilim Hi-Zoom EX-H10 jsou 10,2x6,2x2,4 cm a hmotnost 164 gramů (bez baterie).

Prodávat se začne 3. července (júl) v Japonsku za 40000 jenů (~408 dolarů, ~8000 korun, ~300 euro). Kdy se objeví i v Evropě není známo, nicméně u fotoaparátů obvykle netrvá dlouho než se dostanou z Japonska do zámoří.

Casio Exilim EX-H10

Casio Exilim EX-H10

Casio Exilim EX-H10

Casio Exilim EX-H10
Komentáře