Dalekohled Leica Monovid

Foto |

Chcete si dopřát dalekohled Leica, ale triedr je příliš drahý a těžký? Volbou může být malý jednooký vodotěsný dalekohled Leica Monovid.

Dalekohled Leica MonovidLeica je značka známá po celém světě pro své vysoce kvalitní optické výrobky, mezi nimiž jsou nejznámější objektivy využívané mnoha výrobci fotoaparátů. Za tuto kvalitu si však musí zákazník připlatit. Pokud máte zájem o optickou kvalitu Leica, ale větší dalekohledy jsou příliš drahé, můžete sáhnout po novém jednookém dalekohledu Leica Monovid 8x20.

Nabízí maximálně 8x přiblížení a dokonce je i vodotěsný až do hloubky pěti metrů, díky čemuž s ním lze šmírovat nejen nad vodou, ale i pod ní. Ve výbavě je i speciální čočkový nástavec, díky kterému lze Monovid používat i na krátkou vzdálenost a to již od 25 cm.

Leica slibuje, že s tímto dalekohledem je vidět i na velkou vzdálenost jasně, čistě a bez jakýkoli zkreslení. Navíc díky svém malým rozměrům, je dlouhý jen 10 cm, ho lze s sebou pohodlně nosit.

Zájemci si ale musí připravit na pořádnou cenu, jak je u Leicy zvykem, její Monovid totiž stojí 500 dolarů (~9250 korun, ~350 euro), koncová cena v Evropě však bude jistě vyšší než v USA.

Leica Monovid
Komentáře