Fotopapír pro Polaroid se vrací

Foto |

Pro milovníky Polaroid přichází dobrá zpráva, díky The Impossible Project se opět vyrábí a prodává kompatibilní fotopapír.

Fotopapír pro Polaroid se vracíPro příznivce značky Polaroid to byla smutná chvíle, když se v roce 2008 definitivně přestaly vyrábět instantní fotografický papír pro přístroje řady SX70 a 600. Místo nadávání a skuhrání se část skladních nadšenců rozhodla založit iniciativu The Impossible Project s cílem vdechnout Polaroidu opět život.

Snaha jejích členů nyní nese výsledky v podobě obnovení výroby instantního fotopapíru, který by se měl prodávat po celém světě. Cena ovšem není malá, činí 18 euro za osm listů, tedy skoro 60 korun za jeden. I přes tuto cenu nejsou cíle skupiny The Impossible Project malé, za první rok chce prodat jeden milión balení novinky, tři milióny v roce 2011 a výhledově prodávat až 10 miliónů za rok.

Společnost Polaroid se finančně zhroutila v roce 2001, byla zachráněna a pak se definitivně se položila v roce 2008. Čínská společnost Summit Global poté značku odkoupila a používá ji v označování svých tiskáren a fotoaparátů s technologií PoGo. Ta ve výsledku pro zákazníka funguje velmi podobně, nicméně místo optické technologie využívá digitálního tisku, a proto si i její výrobky našly cestu mezi milovníky Polaroidu.
Komentáře