IFA 2009: 3D fotoaparát Fuji i v Evropě

Foto |

FujiFilm potěší všechny 3D fotografií chtivé evropské zákazníky, už za měsíc totiž začne i zde prodávat 3D fotoaparát Finepix Real 3D W1. Speciální brýle nejsou potřeba.

IFA 2009: 3D fotoaparát Fuji i v EvropěPřed několika měsíci jsme informovali o chystaném 3D fotoaparátu/kameře Finepix Real 3D W1 společnosti FujiFilm a o tom, že uvedení se chystá nejprve v Japonsku. Tam se výrobku evidentně daří, protože v rámci německého veletrhu IFA 2009 společnost FujiFilm ohlásila, že od října (október) se bude W1 prodávat i v Evropě.

Fotoaparát je plně ve znamení silného 3D trendu, který prostupuje celým veletrhem, na rozdíl od řady ohlášených výrobků (zejména televizí) je však tento plně funkční a sériové vyráběný.

Cena v Evropě bude 500 euro (~13000 korun), což je o něco více, než kolik W1 stojí v Japonsku (~9800 korun, ~380 euro). W1 se dočkají i zákazníci v USA, tam lze ale předpokládat cenu bližší té japonské.

W1 má dva objektivy a dva 10 megapixelové senzory, díky čemuž se pořizují trojrozměrné fotografie. Ty lze prohlížet buď na 2,8“ displeji fotoaparátu nebo na speciální 8“ LCD obrazovce Real 3D V1, která se bude prodávat zvlášť za 350 euro (~9100 korun).

Menší integrovaný i větší externí displej používají systém paralaxové bariéry, což je metoda, jak zobrazit 3D obsah na LCD obrazovkách bez nutnosti používat speciální brýle nutné u většiny 3D televizí. V tomto případě se natáčí světlo pro levý a pravý obraz tak, aby směřovalo právě do levého či pravého oka, díky tomu vzniká dojem prostorovosti.

FujiFilm Finepix Real 3D W1

FujiFilm Finepix Real 3D W1
Komentáře