Kompakt Samsung WB100 umí i HD video

Foto |

Nový kompaktní fotoaparát Samsung WB100 má širokoúhlý 24mm objektiv, 3“ AMOLED displej a nahrává video v HD rozlišení 1280x720.

Kompakt Samsung WB100 umí i HD videoSpolečnost Samsung představila nový model kompaktního fotoaparátu WB100 s rozlišením senzoru 12 megapixelů. Již třetí model produktové řady WB (WannaBe) je vybaven ultra širokoúhlým objektivem značky Schneider Kreuznach s ohniskovou vzdáleností 24 mm a pětinásobným optickým zoomem. Vedle svého na kompakty zajímavého objektivu zaujme WB100 také nahráváním videa v HD rozlišení 720p a velkým třípalcovým AMOLED displejem, což je největší displej tohoto typu u současných digitálních fotoaparátů.

Samsung je jednou z předních společností zabývajících se vývojem AMOLED displejů. Ten v WB100 spotřebovává ve srovnání s tradičními TFT-LCD displeji méně elektrické energie a měl by poskytovat vyšší kontrastní poměr, takže obraz na něm je lépe viditelný i při silnějším osvětlení.

Nový model WB100 nabízí nahrávání videa ve vysokém rozlišení 720p. Telefon lze připojit přes HDMI k HDTV televizoru a na něm prohlížet video i fotografie, nicméně naneštěstí ne přímo, ale přes kolébku. Při nahrávání videosekvencí lze současně používat pětinásobný optický zoom fotoaparátu a přístroj používá kompresi s pomocí kodeku H.264, který proti MJPEG nabízí lepší kompresní poměr, tedy při stejné velikosti delší záznam.

Samsung WB100

Pro zajištění lepší stability a pro eliminaci rozmazaných snímků vybavila společnost Samsung přístroj WB100 optickou i digitální stabilizací obrazu. Uživatel tak má při fotografování možnost použít pouze optickou stabilizaci obrazu, nebo zvolit duální stabilizaci obrazu,.

Pro pokročilé uživatele, kteří si raději ponechají vlastní kontrolu nad nastavením fotoaparátu, nabízí WB100 poloautomatický režim s ručním nastavením clony nebo času závěrky, a dále také plně manuální režimy. Společnost Samsung model WB100 vybavila také pokročilým obrazovým režimem (Advanced Picture Mode). Při práci v tomto režimu mohou uživatelé jemně dolaďovat barevné podání nastavením barevné teploty na hodnotu v rozmezí 2800-10000 K, kterou mohou upravovat po krocích o velikosti 100 K, nebo mohou manuálně nastavit posunutí barevného prostoru fotoaparátu. 

Mezi funkce WB100 patří i režim Smart Auto. Samsung slibuje, že při jejím zpnutí fotoaparát automaticky volí jeden z 11 scénických režimů podle toho, který se nejvíce hodí pro prostředí, ve kterém uživatel fotí. Funkce Smart Auto u modelu WB100 automaticky nastaví při focení pohoří režim krajiny a pak se při focení postavy automaticky přepne do režimu portrétů. Uživatel sám nic nastavovat nemusí.

Samsung WB100

Smart Album umožňuje uživatelům prohledávat jednotlivé snímky, které si na paměťovou kartu uložili, a najít konkrétní fotografii. Smart Album automaticky uspořádává uživatelovy digitální snímky a umožňuje zúžit výběr na základě data nebo měsíce, kdy byla fotografie pořízena, typu souboru, celkového barevného tónu, nebo podle toho, zda uživatel hledá fotografii, videozáznam nebo hlasovou poznámku.
 
Uživatelé mohou také využít výhod technologií pro rozpoznávání obličeje, úsměvu a mrknutí a režim Beauty Shot. Technologie rozpoznávání obličeje umožňuje vytvářet lepší záběry, především portréty a skupinové fotografie rodinných příslušníků a přátel. Při použití této funkce je fotoaparát schopen detekovat až deset obličejů a automaticky upraví zaostření a expozici, tak aby dosáhl lepší kompozice snímku a lepší obrazové kvality. Režim rozpoznávání úsměvu automaticky nastaví WB100 tak, aby sejmul snímek, pouze pokud přístroj detekuje úsměv na tvářích fotografovaných osob, a funkce pro rozpoznávání mrknutí automaticky sejme dva za sebou následující snímky, pokud fotoaparát zjistí, že oči fotografované osoby byly zavřené. Beauty Shot je unikátní funkce, která automaticky zjasní a sjednotí pleťové tóny a odstraní nedokonalosti pleti.

S modelem WB100 se také stávají minulostí omylem snímky. Fotoaparát totiž nabízí funkci nazvanou Odpadkový koš (Recycle Bin), která umožňuje spotřebitelům obnovit fotografie, které smazali omylem.

Díky povrchové úpravě z kartáčované nerezové oceli je ale stylový. Fotoaparát nabízí kompaktní velkost a vzhledu přístroje dominují dva analogové ciferníky, které se nacházejí na svrchní části těla WB100. Tyto propůjčují fotoaparátu retro vzhled a umožňují uživatelům rychlým pohledem na přístroj zkontrolovat odhadovanou zbývající výdrž baterií a zbývající kapacitu paměti.

Samsung WB100 bude vyráběn v černé nebo stříbrné barvě a na trhu bude k dispozici v květnu 2009. Fotoaparát bude předveden na veletrhu digitálních obrazových technologií PMA 09 v americkém Las Vegas.

 

 Samsung WB100

Samsung WB100

 
Komentáře