Kompaktní zrcadlovka Olympus E-450

Foto |

E-450 je nová kompaktní zrcadlovka s 10Mpix snímačem 4/3 a živým náhledem. Tento nástupce oblíbeného E-420 patří mezi nejmenší a nejlehčí digitální zrcadlovky na světě.

Kompaktní zrcadlovka Olympus E-450Zrcadlovka Olympus E-450 byla vyvinuta zejména pro začínající fotografy.. Řada uměleckých filtrů umožňuje snadno pořizovat umělecky laděné snímky a upravovat je ihned v přístroji bez použití počítače. Umělecké filtry, představené poprvé na modelu Olympus E-30, jsou nyní ve třech specifických skupinách přeneseny i na tento nejnovější model. Například Pop Art výrazně saturuje všechny barvy ve snímku, filtr změkčení (Soft Focus) na druhou stranu vytváří z fotografovaných scén záběry jakoby z jiného světa - zahaleny jemným, mírně změkčujícím závojem, se „svatozáří“ kolem jednotlivých objektů. Umělecký filtr Kamera obskura (Pin Hole) činí ze záběrů jakoby historické fotografie se zdůrazněnou vinětací a velmi desaturovanými barvami.

Správná kompozice je s E-450 usnadněná díky rozměrnému LCD displeji s úhlopříčkou 2,7” (6,9 cm), který je nyní navíc jasnější než na předchozím modelu E-420. Živý náhled na LCD s funkcí automatického zaostřovaní na obrazovém snímači umožní vidět výsledek ještě před samotným pořízením snímku. Takto je vidět přesně to, čeho se dosáhne po expozici.

Aby byly snímky správně exponovány, je fotoaparát vybaven technologií pro korekci stínů (Shadow Adjustment Technology), která automaticky detekuje a upravuje přeexponovaná i podexponovaná místa v záběru. Jiná technologie Face Detection Technology, pro rozpoznání tváří, zase detekuje obličeje a automaticky na ně zaostří a zároveň jim přizpůsobí expoziční hodnoty tak, aby byly tváře správně nasvětlené. Přístroj má 28 fotografických režimů, včetně automatických, poloautomatických a manuálních.

E-450 je vybavena antiprachovým filtrem (Supersonic Wave Filter), který chrání snímač od nečistot a podle Olympusu je nejefektivnějším antiprachovým řešením v digitálních zrcadlovkách na světě. 10megapixelový MOS senzor je podpořen procesorem TruePic III+, který zaručuje rychlejší rychlé zpracování dat. S E-450 lze pořídit až 8 RAW snímků rychlostí 3,5 snímku za sekundu v režimu sekvenčního snímání (při dostatečně rychlé paměťové kartě).

Olympus E-450 je kompatibilní s téměř celou řadou příslušenství E-Systém, kam patří i 19 digitálních objektivů s rozsahem od 7-300mm (ekv. 14 - 600mm na 35mm fotoaparátu) a několik zábleskových zařízení. Fotoaparát dokáže navíc na dálku ovládat až tři skupiny bezdrátových blesků (FL-50R nebo FL-36R), podobně, jako to umí i profesionální model Olympus E-3.

 

 Olympus E-450

 Olympus E-450
Komentáře