Megazoom Samsung WB550

Foto |

Samsung WB550 kombinuje impozantní desetinásobný optický zoom, nahrávání HD 720p videa a HDMI konektor pro přímé připojení k HD televizi.

Megazoom Samsung WB550Samsung WB550 vychází společně s WB100, má tedy řadu podobných funkcí ale i některé odlišnosti. Nabízí jeden z nejvýkonnějších objektivů, jaký u kompaktních fotoaparátů s velkým zoomem nalezneme. Fotoaparát je vybaven ultra širokoúhlým objektivem Schneider s ohniskovou vzdáleností 24 mm a desetinásobným optickým zoomem.

Podobně jako model WB100 má i WB550 možnost pořizovat videozáznamy ve vysokém rozlišení v rozlišení 720p. Také nabízí podporu kompresního formátu H.264 a má i vítaný HDMI konektor pro přímé přehrávání videa a obrázků na HD televizi. To je vítané plus proti WB100, který se musí připojovat přes kolébku.

Desetinásobný optický zoom umožňuje zachycovat obrazy na velkou vzdálenost díky ohniskové vzdálenosti 24 mm – 240 mm (ekvivalent 35 mm kinofilmu). Pro zajištění lepší stability a pro eliminaci rozmazaných snímků především při maximálním zoomu vybavila společnost Samsung přístroj WB550 optickou i digitální stabilizací obrazu. Fotograf tak má možnost použít pouze optickou stabilizaci obrazu, a snížit tak rozmazání způsobené pohybem ruky, což je vhodný režim pro focení při dobrém osvětlení, nebo zvolit duální stabilizaci obrazu, která v sobě spojuje výhody optické a digitální stabilizace obrazu, současnou aktivací obou režimů. Duální stabilizace obrazu je ideální při špatném osvětlení, kde není vhodné použití blesku.

Samsung WB550

Zadní části fotoaparátu WB550 dominuje velký 3“ LCD displej. V tomto hledu má zase navrch WB100 s lepším AMOLED displejem.

Mezi automatickými funkcemi WB550 jsou technologie rozpoznávání obličeje, rozpoznávání úsměvu, Beauty Shot, Smart Auto a Smart Album. Jejich přesnější popis naleznete v informacích o Samsungu WB100. Navíc má WB550 detekci mrknutí, která aktivuje vyfotografování tří po sobě jdoucích záběrů, pokud fotoaparát rozpozná, že fotografovaná osoba má zavřené oči. Je to užitečná funkce, protože na displeji LCD je často obtížné rozlišit, zda má fotografovaná osoba zavřené oči či nikoli.

Fotoaparát Samsung WB550 je k dispozici v černé nebo stříbrné barvě, se stříbrným lemováním a má rozměry 10,5x6,14x3,7 cm. Stejně jako WB100 bude i tento fotoaparát předveden na veletrhu digitálních obrazových technologií PMA 09 v americkém Las Vegas.

Samsung WB550

 Samsung WB550
Komentáře