Nikon AF-S NIKKOR 85 mm f/1,4G

Foto |

Nikon ohlásil střední teleobjektiv s vysokou světelností – AF-S NIKKOR 85 mm f/1,4G, který nahrazuje oblíbený model AF-S NIKKOR 85 mm f/1,4D IF.

Nikon AF-S NIKKOR 85 mm f/1,4GNovinka se vyznačuje zcela novou optickou konstrukcí, ultrazvukovým zaostřovacím motorem (SWM) a antireflexními vrstvami Nano Crystal Coat, jež z něho činí první volbu v oblasti portrétní fotografie nebo fotografie módy.

Zurab Kiknadze, Product Manager Lenses, Accessories & Software u společnosti Nikon Europe, říká: „Nový objektiv AF-S NIKKOR 85 mm f/1,4G posouvá portrétní fotografii na novou úroveň. Objektivy, jako je tento, jsou kumulací všech zásadních charakteristik značky NIKKOR: vynikajícího kontrastu a rozlišení a unikátní reprodukce neostrých míst obrazu.“ A dodává: „Jsme přesvědčeni, že se tento objektiv stane novým měřítkem výkonnosti u fotografů i rostoucí skupiny uživatelů záznamu videosekvencí prostřednictvím jednookých zrcadlovek, jako je například model D3S“.

Objektiv AF-S NIKKOR 85 mm f/1,4G je vytvořen tak, aby poskytoval maximální výkon v oblasti profesionální portrétní fotografie. Vysoká světelnost f/1,4 zaručuje optimální oddělení objektu od pozadí, zatímco devítilamelová clona s optimalizovaným tvarem reprodukuje vynikajícím způsobem neostrá místa obrazu (bokeh).

Optická konstrukce objektivu AF-S NIKKOR 85 mm f/1,4G sestává z 10 čoček a 9 členů a zahrnuje antireflexní vrstvy Nikon Nano Crystal Coat, které dramaticky snižují účinky reflexů a závoje a poskytují vysoce kontrastní obraz i v nejnáročnějších světelných podmínkách. Objektiv je vybaven ultrazvukovým zaostřovacím motorem pro tiché a přesné zaostřování. Zpřevodování zaostřovacího mechanismu objektivu je upraveno tak, aby se dosáhlo velmi plynulého ovládání při použití manuálního zaostřování.

Tělo objektivu je z hořčíkové slitiny utěsněné proti vnikání prachu a vlhkosti pro spolehlivý provoz i v nejnáročnějších podmínkách. Objektiv s hmotností 595 g je vyvážen na digitálních jednookých zrcadlovkách Nikon pro pokročilé a profesionální uživatele, jako jsou přístroje D700 a přístroje série D3. 

Objektiv se dodává včetně sluneční clony HB-55 a měkkého pouzdra.

Doporučená cena objektivu u nás je 40000 korun.

 

Nikon AFS 85 G

 

Ohnisková vzdálenost

85 mm

Světelnost

f/1,4

Nejvyšší clonové číslo

f/16

Konstrukce objektivu

10 čoček/9 členů (včetně antireflexních vrstev Nano Crystal Coat)

Obrazový úhel

28° 30’ (18° 50’ u formátu Nikon DX)

Nejkratší zaostřitelná vzdálenost

0,85 m

Největší měřítko zobrazení

0,12×

Počet lamel clony

9 (s optimalizovaným tvarem)

Zaostřování

Autofokus se zabudovaným ultrazvukovým zaostřovacím motorem a manuální zaostřování

Průměr filtrového závitu

77 mm

Průměr × délka

Cca 86,5 × 84 mm

Hmotnost

Cca 595 g
Komentáře