Nikon AF-S telekonvertor TC-20E III

Foto |

Nikon uvádí AF-S telekonvertor TC-20E III, první takový na světě využívající asférický optický člen.

Nikon AF-S telekonvertor TC-20E IIITelekonvertor je vybaven zcela novou optickou konstrukcí, která při zachování kompaktních rozměrů nabízí špičkovou kvalitu obrazu fotografům přírody a sportu. 

Zurab Kiknadze, Product Manager for Lenses, Accessories & Software u společnosti Nikon Europe, říká: „Pro mnoho fotografů znamenalo doposud použití telekonvertoru se zvětšením 2× kompromis v kvalitě obrazu výměnou za praktičnost.“ A dodává, „Převratná optika nového AF-S telekonvertoru TC-20E III nabízí vynikající kvalitu obrazu fotografům, kteří chtějí zvětšit dosah svých teleobjektivů NIKKOR“. 

AF-S telekonvertor Nikon TC-20E III je prvním telekonvertorem na světě s asférickým optickým členem, který má poskytovat vynikající kvalitu obrazu v maximálně přenosném provedení. Telekonvertor je plně kompatibilní s nejnovějšími systémy redukce vibrací VR, autofokusu a měření expozice, a je nepostradatelnou položkou vybavení všech fotografů přírody a sportu.

TC-20E III je konstruován tak, aby tvořil součást kompatibilních teleobjektivů NIKKOR. Je vybaven gumovým těsněním bajonetu, odolným aretačním mechanismem pro vysoké zatížení a rozměrným tlačítkem aretace bajonetu pro rychlou práci v rukavicích. Telekonvertor se dodává včetně nově konstruovaných krytek a praktického ochranného pouzdra. 

Telekonvertory jsou optická zařízení vkládaná mezi tělo fotoaparátu a teleobjektiv z důvodu prodloužení ohniskové vzdálenosti objektivu bez ovlivnění nejkratší zaostřitelné vzdálenosti. Zvětšení poskytované telekonvertorem přináší jako vedlejší faktor snížení propustnosti světla optické soustavy, a tím i snížení světelnosti použitého objektivu. AF-S telekonvertor TC-20E III snižuje světelnost objektivu o 2 EV. Při nasazení na objektiv se světelností f/2 (například AF-S VR 200 mm f/2G) je výsledná světelnost f/4.

 

 Nikon TC-20E III

 

Světelnost/nejvyšší clonové číslo

Snižuje světelnost objektivu o 2 EV

Konstrukce

7 čoček/5 členů (včetně jednoho asférického optického členu)

Nejkratší zaostřitelná vzdálenost           

Stejná jako u použitého objektivu

Největší měřítko zobrazení

Dvojnásobné oproti původnímu objektivu

Dodávané příslušenství

Krytka telekonvertoru BF-3A, zadní krytka objektivu LF-1, flexibilní pouzdro CL-0715

Průměr × délka

Cca 66 × 46 mm

Hmotnost

Cca 330 g

Související články
Komentáře