Nikon CoolPix S8100 i u nás

Foto |

Zajímavý kompekt Nikon S8100 přichází konečně i na evropský trh. Přístroj nabízí rychlou snímací frekvenci, 10x zoom a dobré výkony při horším světle.

Nikon CoolPix S8100 i u násPřístroj CoolPix S8100 je, jako jeden z nejnovějších fotoaparátů řady Nikon, vybaven obrazovým snímačem CMOS s technologií osvětlení ze zadní strany, rozlišením 12,1 milionů pixelů a vysokým 10x zoomem. S8100 umí fotit rychle se pohybující objejky i nahrávat video ve Full HD rozlišení (1080p).

Nový obrazový snímač CMOS je sám o sobě velmi vhodný pro fotografování za nízké hladiny osvětlení. Při použití pokročilého motivového programu Noční portrét reprodukuje přirozeným způsobem noční scény a portréty v interiérech a současně provádí redukci obrazového šumu. Motivový program Noční portrét pořizuje sérii snímků exponovaných samostatně na pozadí a portrétovaný objekt a pořízené snímky ihned zkombinuje do jediného snímku pro získání jasných a překrásně působících bezzrnných nočních portrétů s velmi nízkou úrovní šumu i při fotografování z ruky.

S objektivem Zoom-Nikkor ED vybaveným 10x optickým zoomem umožňuje CoolPix S8100 uživateli přiblížit se k akci, a to i při záznamu videosekvencí ve formátu Full HD (1080p), k tomu nabízí i stereo zvuk, samostatné tlačítko pro záznam videosekvencí a možnost použití optického zoomu a autofokusu v průběhu záznamu. Uživatelé mohou navíc optimalizovat pořízené videosekvence přímo ve fotoaparátu s využitím editačních funkcí a pořizovat statické snímky v průběhu záznamu videosekvence.

Pro zachycení pomíjivých okamžiků disponuje CoolPix S8100 nejen vysoce rychlým sériovým snímáním s frekvencí až 10 obr./s, ale také vyrovnávací pamětí před expozicí snímků, která umožňuje zaznamenat až dva snímky v době bezprostředně před stisknutím tlačítka spouště až na doraz. Pro pořízení snímků extrémně rychlých akcí je k dispozici motivový program Sériové snímání sportu, který pracuje frekvencí až 120 obr./s. Systém sledování objektu fotoaparátu S8100 automaticky sleduje určený objekt za pomoci aktivace autofokusu a umožňuje tak uživateli bezpečně pořídit snímek v nejvhodnějším okamžiku.

CoolPix S8100 obsahuje čtyři technologie pro zachycení ostrých a nerozmazaných snímků nočních krajin a portrétů ve slabě osvětlených interiérech:
- Nový obvod pro zpracování obrazu EXPEED C2 nabízí kvalitnější redukci šumu i při použití vysokých citlivostí ISO. Díky podpoře citlivosti ISO 3200 i při největší velikosti obrazu (12M 4000×3000) mohou uživatelé bez problémů fotografovat i za šera nebo slabého osvětlení.
- Dva systémy redukce vibrací — optická a elektronická redukce vibrací — potlačují účinky chvění fotoaparátu a pro vysokou účinnost mohou být použity současně.
- Funkce detekce pohybu snímá chvění fotoaparátu a pohyby objektu a automaticky kompenzuje tyto pohyby regulací času závěrky a citlivosti ISO pro účinné potlačení rizika rozmazání snímků.
- Fotoaparát provádí optimalizaci zábleskové expozice v souladu se snímacími podmínkami. Ve tmavých prostředích fotoaparát automaticky upraví čas závěrky na hodnotu vylučující rozmazání snímku vlivem chvění fotoaparátu a zvýší citlivost ISO pro překrásnou expozici pozadí snímku, na které nedosvítí světlo záblesku. Při pořizování portrétů v protisvětle fotoaparát automaticky rozpozná lidské tváře a upraví použití blesku a zaostřování tak, aby se vždy dosáhlo optimálních portrétních snímků.
S8100 nabízí dále funkci velkého dynamického rozsahu (HDR), která spojuje různě exponované snímky stejné scény do jediného snímku pro zachycení širokého rozsahu jasů. Dále je zde pokročilý motivový program Noční krajina, který kombinuje sérii pěti snímků pořízených krátkými časy závěrky do jediného snímku s nízkou úrovní šumu, a umožňuje tak pořizovat noční snímky z ruky. CoolPix S8100 zaručuje, že v temnotě nezmizí žádný snímek pořizovaný za nízké hladiny osvětlení – ať již jde o romantické večeře při svíčkách nebo o jasně osvětlená noční města.

Mezi další funkce fotoaparátu S8100 patří 17 motivových programů včetně automatické volby motivových programů, která automaticky rozpozná fotografovaný motiv a upraví nastavení fotoaparátu pro pořízení kvalitních snímků v libovolném prostředí. O získání vynikajících portrétních snímků se stará inteligentní portrétní systém Nikon, který zahrnuje automatické funkce včetně redukce červených očí ve fotoaparátu, vylepšeného autofokusu s detekcí tváří, varovné indikace mrknutí, samospouště detekující úsměv a funkce změkčení pleti pro uspokojení i toho největšího odpůrce fotografování.

CoolPix S8100 bude dostupný ve dvou barevných provedeních, červené a černé, a jeho doporučená prodejní cena bude 6290 Kč. Zajímavé by bylo vědět, jestli S8100 nabízí nabíjení přístroje přímo z počítače přes USB, stejně jako je tomu u S8000.

Nikon S8100

Nikon S8100

Nikon S8100

Nikon S8100

 

Specifikace fotoaparátu Nikon CoolPix S8100

 

Počet efektivních pixelů

12,1 milionů

Obrazový snímač

11 mm (1/2,3“) obrazový snímač CMOS; celkem cca 12,75 milionů pixelů)

Objektiv

10× Zoom-Nikkor; 5,4–54 mm (ekvivalent cca 30-300 mm u kinofilmu); f/3,5-5,6; Digitální zoom: Max. 4× (Obrazový úhel objektivu je ekvivalentní objektivu s ohniskovou vzdáleností 1200 mm na kinofilmovém fotoaparátu nebo fotoaparátu s obrazovým snímačem formátu FX)

Monitor

7,5 cm TFT LCD monitor s cca 921 000 pixelů, širokým pozorovacím úhlem, antireflexní vrstvou a regulací jasu v pěti úrovních

Paměťová média*1

Interní paměť (cca 102 MB),

paměťové karty SD/SDHC/SDXC

Citlivost ISO

ISO 160, 200, 400, 800, 1600, 3200

Auto (automatická regulace citlivosti v rozmezí ISO 160 až ISO 800)

Automatická regulace v pevném rozsahu (ISO 160 až ISO 400)

Sériové snímání sportu (ISO 160 až ISO 3200)

Rozhraní

Hi-Speed USB

Zdroje energie

Jedna dobíjecí lithium-iontová baterie EN-EL12

(součást dodávky)

Síťový zdroj EH-62F (prodávaný samostatně)

Výdrž baterií

(EN-EL12)

Statické snímky: cca 210 snímků

Videosekvence: cca 1 h 20 min (HD 1080p)

Rozměry (Š×V×H)

Cca 104 × 59,2 × 29,9 mm

(bez výstupků)

Hmotnost

Cca 209 g (včetně baterie a paměťové karty SD)

Dodávané příslušenství

Poutko, dobíjecí lithium-iontová baterie EN-EL12, síťový zdroj/nabíječka EH-68P/EH-68P (AR), USB kabel UC-E6, A/V kabel EG-CP16,

disk CD-ROM se softwarem ViewNX 2
Komentáře