Nikon D300S s nahráváním HD videa

Foto |

Nikon D300S je výborně vybavený přístroj s nahrávání HD videa, 12,3 Mpix CMOS senzorem a 51 zaostřovacími body.

Nikon D300S s nahráváním HD videaFotoaparát D300S má možnost záznamu videosekvencí v HD kvalitě, rychlé focení frekvenci až 7 obr./s a dvěm sloty pro paměťové karty CF a SD. Přístroj D300S, který vychází z osvědčeného modelu D300, využívá stejný obrazový snímač CMOS formátu DX s 12,3 milionu pixelů, profesionální 51bodový AF systém a systém zpracování obrazu EXPEED v diskrétním kompaktním těle. 

Fotoaparát D300S doplňuje funkci záznamu videosekvencí HD v jednookých zrcadlovkách o externí stereofonní zvukový vstup, automatické zaostřování a praktické možnosti editace pořízených videosekvencí. Podpora externích stereofonních mikrofonů zaručuje realističtější zvukový doprovod pořizovaných videosekvencí a samostatné tlačítko LV usnadňuje přepínání mezi záznamem statických snímků a videosekvencí. Pořízené videosekvence lze editovat přímo ve fotoaparátu jednoduchou volbou počátečního a koncového bodu střihu během přehrávání. Nové rozhraní HDMI typu C umožňuje v případě potřeby provádět editaci videosekvencí na připojeném monitoru s rozlišením HD.

Poprvé v této kategorii nabízí fotoaparát D300S volbu dvou různých typů paměťových médií, CF (Compact Flash) a SD (Secure Digital) s možností správy způsobu záznamu dat na tato paměťová média. Například lze takto zaznamenávat statické snímky na jeden typ paměťových médií a videosekvence na druhý typ paměťových médií.

Přístroj D300S pořizuje snímky vysokou snímací frekvencí 7 obr./s bez nutnosti použití přídavného Battery Packu. Volitelný Battery Pack MB-D10 nabízí snímací frekvenci 8 obr./s a lepší ergonomii při fotografování na výšku.

Fotoaparát je vybaven převratnými technologiemi z přístroje D300, jako jsou systém detekce motivu využívající 1005pixelový RGB snímač měření expozice a prvotřídní systém automatického zaostřování s 51 zaostřovacími poli a AF modulem Multi-CAM3500, které společně poskytují přesné zaostření, automatické nastavení expozice a automatické vyvážení bílé barvy.

Výrazného vylepšení se dočkala ergonomie fotoaparátu, který nyní obsahuje stejný multifunkční volič jako přístroje série D3 a D700 s centrálním tlačítkem sloužícím ke spuštění a zastavení záznamu videosekvencí. Fotoaparát D300S je vybaven rovněž režimem Tichá expozice pro diskrétní fotografování. Tento režim umožňuje fotografovi manuálně zvolit okamžik návratu zrcadla po expozici snímku. Samostatné tlačítko „Info“ zobrazuje nejčastěji používaná nastavení a vestavěná rozptylka blesku umožňuje pracovat s objektivy od ohniskové vzdálenosti 16 mm.

Nikon D300S


3“ LCD displej s 920000 pixely umožňuje přehrávání snímků a usnadňuje volbu kompozice scény při záznamu videosekvencí. V případě potřeby lze během záznamu videosekvencí zobrazit rovněž virtuální horizont. Množství všestranných funkcí pro zpracování obrazu ve fotoaparátu nyní zahrnuje funkci změny velikosti snímků ve formátu RAW na jednu ze čtyř předvolených velikostí, aby bylo možné provést maximum potřebných operací přímo ve fotoaparátu – bez nutnosti použití počítače. 

Komplexní vybavení fotoaparátu D300S bylo vytvořeno pro každého, kdo má vážný zájem o fotografii. Fotoaparát má v rozsáhlé řadě digitálních jednookých zrcadlovek Nikon mnohem významnější pozici, než by mohlo naznačovat doplnění písmene „S“ do jeho názvu, podle výrobce nabízí vysoce praktickou kombinaci tvůrčích funkcí, profesionálních technologií, kompaktních rozměrů a cenové dostupnosti.  

Přístroj D300S bude dostupný ve dvou sadách s následujícími objektivy: AF-S DX NIKKOR 16-85 mm f/3,5-4,5 VR a AF-S DX NIKKOR 18-200 mm f/3,5-5,6G ED VR II.

Cena a dostupnost je opět neznámá, jak už to u Nikonu bývá.

Edit: Tak už víme i doporučenou koncovou cenu s daní: 47290 korun.

Nikon D300S

Nikon D300S

Nikon D300S

Nikon D300S

Nikon D300S

Nikon D300S
Komentáře