Nikon D3s ve vesmíru

Foto |

Nikon se může chlubit, že jeho zrcadlovky jsou skutečnými vesmírnými fotoaparáty, NASA totiž nakoupí jedenáct D3s.

Nikon D3s ve vesmíruAmerický Národní úřad pro letectví a kosmonautiku, NASA, před několika dny objednal 11 digitálních zrcadlovek Nikon D3s s širokoúhlými objektivy AF-S Nikkor 14-24mm f/2.8G ED. Mají sloužit k dokumentování různých projektů a pokusů probíhajících na palubě mezinárodní vesmírné stanice ISS (International Space Station), i když kosmonauti na palubě nepochybně využijí foťáky i pro nějaké osobní focení.

Zajímavé je, že dodané modely D3s jsou naprosto stejné, jaké se dají běžně koupit v obchodech, nejsou jakkoli speciálně upravovány pro použití ve vesmíru. Zřejmě to ani není potřeba, protože digitální zrcadlovka D3s je špičkou v nabídce Nikonu, má 12,1 megapixelový snímač formátu FX, tedy velikosti kinofilmu, maximální citlivost ISO 12800, možnost nahrávat video v HD rozlišení 720p a další specialitky, více informací a fotografií zde.

Za ocenění stojí i výkon marketingového oddělení Nikonu, kterému se podařilo vedení NASA přesvědčit o přednostech svého modelu, konkurence byla jistě silná.

Nikon D3s
Komentáře