Nikon D5000 s 12,3 Mpix a výklopným displejem

Foto |

Nikon uvádí na digitální jednookou zrcadlovku Nikon D5000 s rozlišením 12,3 Mpix, výklopným LCD displejem a možností nahrávat video i v HD rozlišení. Uspokojit by měl jak amatéry, tak náročnější fotografy.

Nikon D5000 s 12,3 Mpix a výklopným displejemS obrazovým snímačem CMOS obsahujícím 12,3 milionu efektivních pixelů, systémem zpracování obrazu Nikon EXPEED, rychlým a přesným 11bodovým autofokusem a odolnou a výkonnou závěrkou je rovněž ideálním vybavením pro fotografy s vyšší úrovní fotografických znalostí. Vysokou kvalitu obrazu podporuje také systém čištění obrazového snímače zahrnující systém kontroly toku vzduchu v zrcadlovém boxu, funkce Active D-Lighting a nastavení pro optimalizaci snímků.

Přístroj D5000 je vybaven technologií záznamu videosekvencí v HD kvalitě, kterou byl jako první vybaven fotoaparát Nikon D90. Díky množství zabudovaných editačních funkcí, rozsáhlé nabídce motivových programů, obrazovému snímači s 12,3 milionu pixelů a velkému rozsahu citlivostí v rozmezí ISO 200 až ISO 3200 lze snadno pořídit vysoce kvalitní snímky.

Výklopný a otočný 2,7" LCD displej fotoaparátu D5000, který umožňuje snímání z libovolného úhlu. Jestliže například fotografujete na koncertě a chcete získat snímek z nadhledu nad hlavami publika nebo z podhledu, vždy můžete upravit nastavení monitoru tak, abyste mohli komfortně pozorovat fotografovaný objekt. Disolej můžete navíc sklopit směrem k tělu fotoaparátu, kde je chráněn před poškozením v případě, kdy používáte k fotografování hledáček fotoaparátu. Displej lze rovněž zcela otočit a snadno pořídit perfektní autoportrét.

Nikon D5000


Fotoaparát D5000 nabízí funkci D-Movie (zahrnující zvukový doprovod) – záznam videosekvencí ve vysokém rozlišení, které jsou ideální pro Full HD obrazovky, a HDMI výstup pro snadné propojení. Jedním tlačítkem aktivovaný režim živého náhledu umožňuje pozorovat aktuální záběr objektivu při pořizování statických snímků i videosekvencí na výklopném a otočném LCD monitoru.

Při pořizování statických snímků nabízí fotoaparát čtyři typy autofokusu s detekcí kontrastu (velkoplošná zaostřovací pole, standardní zaostřovací pole, detekci obličeje a nový režim prediktivního zaostřování) pro maximálně snadné fotografování. V režimu prediktivního zaostřování je fotoaparát schopen udržet zaostřený i pohybující se objekt, který se krátkodobě dostane mimo záběr objektivu fotoaparátu. 

S nabídkou celkem 19 motivových programů není třeba znát pro pořízení dokonalých snímků složité detaily z oblasti digitální fotografie. Stačí jednoduše otočit volič expozičních režimů do polohy scene, zvolit odpovídající motivový program, a fotoaparát se postará o vše ostatní. Pro zcela snadnou volbu vhodného motivového programu přístroj navíc při aktivaci jednotlivých motivových programů zobrazuje vzorové snímky pro jednotlivé programy. Dalším snadno použitelným vybavením je široká nabídka editačních funkcí, které umožňují upravovat pořízené snímky a přímo ve fotoaparátu vytvářet požadované vizuální efekty – to vše bez nutnosti použití počítače. 

Snímky můžete zobrazovat po jednom nebo po stránkách obsahujících až 72 náhledů snímků. K dispozici je rovněž režim kalendáře umožňující třídit snímky podle data a času. Vážným zájemcům o fotografování nabízí přístroj D5000 zobrazení histogramu aktuálně viditelné části snímku pro maximální kontrolu nad expozicí.

Nikon D5000 je konstrukčně pokračovatelem menších zrcadlovek jako jsou Nikon D40 a D60, tedy takových, které svými rozměry a hmotností vyhovují většině zákazníků i s menší rukou, tedy třeba ženám.

Fotografové pracující v prostředích vyžadujících ticho ocení nový režim Tichá expozice a vestavěný výklopný blesk, který se automaticky aktivuje v případě světelných podmínek vyžadujících jeho použití. Praktickým vybavením pro fotografování na cestách je podpora jednotky GPS Nikon GP-1. Fotoaparát Nikon D5000 je kompatibilní s širokým spektrem objektivů AF-S a AF-I Nikkor.

 

Nikon D5000

Nikon D5000

Nikon D5000

Nikon D5000

 

 

 
Komentáře