Nikon objektiv AF-S DX NIKKOR 35 mm f/1,8G

Foto |

Společnost uvádí nový základní objektiv formátu DX s vysokou světlostí.

Nikon objektiv AF-S DX NIKKOR 35 mm f/1,8GObjektiv AF-S DX NIKKOR 35 mm se vyznačuje vysokou světelností f/1,8 a je vybaven kruhovým ultrazvukovým zaostřovacím motorem Nikon pro tiché, rychlé a přesné automatické zaostřování i na fotoaparátech bez vestavěného zaostřovacího motoru, jako jsou přístroje Nikon D40 a Nikon D60. 

Objektiv AF-S DX NIKKOR 35 mm F/1,8G s  a lehkou konstrukcí nabízí vysokou kvalitu obrazu, kterou jsou objektivy NIKKOR proslavené, za dostupnou cenu. Přestože se všechny optické členy objektivu během zaostřování posunují, přední část objektivu s filtrovým závitem se neotáčí a tubus objektivu nemění svou délku, což je vhodné například při použití blesků SB-R200 upevněných k filtrovému závitu objektivu.

Objektiv dodává pořízeným snímkům odlišný vzhled a atmosféru v porovnání se snímky pořízenými objektivy se zoomem, a jeho rozměry jsou ideální pro diskrétní momentky a snímky krajiny s obrazovým úhlem odpovídajícím lidskému vnímání. Díky sedmilamelové cloně s prakticky kruhovým tvarem nabízí objektiv přirozenější reprodukci neostrých míst obrazu. Při použití na digitálních jednookých zrcadlovkách formátu DX je obrazový úhel objektivu ekvivalentní objektivu s ohniskovou vzdáleností 50 mm na kinofilmu a formátu FX.  
Objektiv AF-S DX NIKKOR 35 mm f/1,8G G je vybaven dvěma zaostřovacími režimy, M/A (autofokus s prioritou manuálního zaostření) a M (manuální zaostřovací režim). Zaostřovací režim M/A umožňuje okamžité přepnutí na manuální zaostřování i během činnosti AF systému. Objektiv je vybaven gumovým těsněním minimalizujícím vnikání vlhkosti do přístroje okolo bajonetu a jeho nejkratší zaostřitelná vzdálenost je 0,3 m.

AF-S DX NIKKOR 35 mm f/1,8G se dodává včetně zaklapávací 52 mm přední krytky LC-52 a zadní krytky LF-1, bajonetové sluneční clony HB-46 a měkkého pouzdra CL-0913. Objektiv bude dostupný od poloviny března 2009.

 

AF-S DX NIKKOR 35 mm f/1,8G

Formát

DX

Ohnisková vzdálenost

35 mm

Světelnost/nejvyšší clonové číslo

f/1,8-22

Konstrukce

8 čoček/6 členů (včetně jednoho hybridního asférického optického členu)

Obrazový úhel

44°

Nejkratší zaostřitelná vzdálenost

0,3 m

Největší měřítko zobrazení

0,16x

Počet lamel clony

7 (s optimalizovaným tvarem)

Zaostřování

Automatické zaostřování pomocí vestavěného ultrazvukového zaostřovacího motoru (SWM) a manuální zaostřování

Průměr filtrového závitu

52 mm

Průměr x délka

cca 70 x 52,5 mm

Hmotnost

cca 210 g

 Nikon Nikkor AFS_DX_35_G
Komentáře