Nové příslušenství k zrcadlovkám Sony Alfa

Foto |

Novinky zahrnují čtyři objektivy včetně portrétního a makro, štíhlý blesk a stylově sladěné doplňky.

Nové příslušenství k zrcadlovkám Sony AlfaSada nového příslušenství doplňuje nové modely α380, α330 a α230:

- Portrétní objektiv DT 50mm F1.8 SAM
- Dva univerzální teleobjektivy se zoomem: DT 18-55mm F3.5-5.6 SAM a DT 55-200mm F4-5.6 SAM
- Štíhlý blesk HVL-F20AM se snadnou obsluhou – ideální řídicí blesk pro α900
- Brašna ve stylu kabelky, textilní obal, řemínek na zápěstí a pouzdro na krytku objektivu v atraktivní barevně sladěné povrchové úpravě
- 1:1 makroobjektiv DT 30mm F2.8 SAM (podzim 2009)

Portrétní objektiv DT 50mm F1.8 SAM
SAL50F18 je lehký portrétní objektiv s dobrou světelností. Díky cloně F1.8 se hodí pro ostré a jasné portréty v přirozeném osvětlení s hladce rozostřeným pozadím. Automatické ostření by mělo být tiché a precizní díky vestavěnému motoru SAM (Smooth Autofocus Motor).

 Sony SAL50F18


DT 18-55mm F3.5-5.6 SAM a DT 55-200mm F4-5.6 SAM

V současné době existuje přes 30 vysoce kvalitních objektivů na fotoaparáty řady α. Nová dvojice lehkých a dostupných objektivů se zoomem se vyznačuje vhodným rozsahem užitečných ohniskových vzdáleností. Oba dva také nabízejí plynulý chod autofokusu díky vestavěnému motoru SAM (Smooth Autofocus Motor).

Teleobjektiv
DT 18-55mm F3.5-5.6 SAM je ideální variantou pro každodenní fotografování. Doplněním prvního modelu je teleobjektiv DT 55-200mm F4-5.6 SAM, který dokáže vzdálené objekty přiblížit ještě více díky maximální ohniskové vzdálenosti odpovídající na snímačích typu APS-C 300 mm (ekvivalent kinofilmu).

Sony DT 55-200mm F4-5.6 SAM 


Kompaktní přídavný blesk HVL-F20AM

HVL‑F20AM je štíhlý kompaktní blesk, který se vejde do kapsy u košile, a představuje vhodné příslušenství pro každého, kdo vedle vestavěného výklopného blesku potřebuje přídavný zdroj světla. HVL‑F20AM váží méně než 100 g.

Užitečné je také tlačítko, kterým lze zvolit použití blesku odrazem. Tímto nepřímým bleskem se dosahuje přirozenějšího osvětlení při portrétech a v situacích, kdy by fotografovaný objekt byl „přesvětlený“ přímým bleskem z fotoaparátu.

Blesk
HVL-F20AM je také možné použít jako bezdrátový ovladač blesku pro full-frame zrcadlovku α900. Vlajková loď mezi digitálními zrcadlovkami Sony nemá svůj integrovaný blesk, takže HVL-F20AM lze použít jako řídící blesk pro dálkové ovládání dalších blesků.

Sony HVL-F20AM 


Stylové doplňky
Výrazný ženský prvek, doplňující rodinu α, je brašna
LCS-TT10. Jde o zcela nový koncept, který je funkční a zároveň módní. Uvnitř je místo pro fotoaparát s objektivem, další objektiv i osobní drobnosti. Povrchovou úpravu v elegantním béžovém plátně doplňují dvě postranní kapsy a odnímatelný popruh přes rameno.

LCS-WR1AM je odolný textilní obal, který chrání fotoaparát s nasazeným objektivem před poškrábáním. Nabízí se v černém, bílém nebo hnědém provedení a představuje alternativu ke standardnímu pouzdru.

Dalším doplňkem je nový řemínek na zápěstí (rovněž v černé, bílé nebo hnědé), který po nasazení na tělo fotoaparátu zajišťuje pohodlné a bezpečné fotografování.

Pouzdro LCS-LC1AM (také v černém, bílém nebo hnědém provedení) je místem pro pohodlné uložení krytky na objektiv. Je možné je nasadit na popruh přes rameno, grip, řemínek na zápěstí nebo opasek (nasazení na opasek vyžaduje volitelnou karabinku, která není součástí balení).

 

Příslušenství Sony Alfa


1:1 makroobjektiv DT 30mm F2.8 SAM
Pro podzim 2009 se připravuje objektiv SAL30M28, který zpřístupní fotografování objektů v životní velikosti 1:1. Optika dokáže precizně zaostřit na květiny, hmyz a další objekty již od 2 cm. Tiché a přesné automatické ostření zajišťuje vestavěný motor SAM (Smooth Autofocus Motor).

Nové příslušenství k zrcadlovkám SONY Alfa bude na českém trhu dostání v průběhu léta. Makroobjektiv DT 30mm F2.8 SAM na podzim tohoto roku.
Komentáře