Olympus E-PL1: kvalita zrcadlovky v těle kompaktu

Foto |

Nová verze luxusního fotoaparátu Olympus E-PL1 systému Micro 4/3 má integrovaný blesk i nižší koncovou cenu.

Olympus E-PL1: kvalita zrcadlovky v těle kompaktuLákají vás kvalitní fotografie, které poskytují velké senzory zrcadlovek, ale nelíbí se vám jejich velikost a složitost ovládání? Potom zaostřete svou pozornost na Olympus E-PL1, kompaktní fotoaparát s velkým a účinným Micro 4/3 senzorem s rozlišením 12,3 megapixelů.

Olympus PEN E-P1/P2 je výborně vybavená digitální „zrcadlovka“, která si získala oblibu mnoha movitějších zákazníků. Uvozovky jsou na místě, protože PEN není klasická zrcadlovka, ale něco blízkého EVF (Electronic View Finder), tedy používá systém, kdy obraz dopadá přímo na optický senzor. Nicméně má mnohé přednosti pravých DSLR, například velký senzor formátu Micro 4/3 a výměnné objektivy.

Nový fotoaparát PEN E-PL1 v sobě kombinuje výkon vyspělých digitálních zrcadlovek a současně nabízí výhodu kompaktních fotoaparátů, tedy malé rozměry a nízkou hmotnost. E-PL1 s vestavěným bleskem je vybaven Live MOS snímačem s rozlišením 12,3 megapixelů, a poskytuje tak kvalitní snímky s precizně vykreslenými detaily. Pokud fotky nestačí a je potřeba zachytit scénu v akci, nabízí fotoaparát video režim ve vysokém high-definition rozlišení 720p (1280x720 bodů) ve formátu AVI s maximální rychlostí až 30 snímků za sekundu, přičemž délka jednoho záběru může dosáhnout až 7 minut.

Olympus PEN E-PL1


Obrazový procesor TruePic V zaručuje nejen kvalitní, ale i rychlé zpracování snímků a video nahrávek. Integrovaný stabilizátor obrazu dokáže kompenzovat otřesy fotoaparátu do úrovně až 3 EV stupně a díky stabilizaci vestavěné v těle přístroje jsou stabilizovány všechny objektivy na něj nasazené.


Pro dosažení co nejlepších fotografií je vždy při ruce vestavěný fotografický průvodce. Snadno tak pochopíte i nastavení známá z digitálních zrcadlovek, která jste doposud nepoužívali. Průvodce Vám například poradí, jak nastavit hloubku ostrosti. Tu pak můžete kdykoli zkontrolovat na rozměrné 2,7” LCD obrazovce s antireflexní úpravou. Režim i-Enhance se zase postará o správné podání barev tak, aby vypadaly jako ve skutečnosti. Používá se ve spojení s druhým režimem i-Auto, který automaticky rozpozná fotografovanou scénu a přizpůsobí jí nastavení fotoaparátu. Režim e-Portrait nanese portrétovaným osobám rychlý "make-up".

Olympus PEN E-PL1


S využitím šesti uměleckých filtrů můžete fotografiím vdechnout vlastní styl a náladu. Lze je aplikovat nejen na snímky, ale i na HD video nahrávky: například umělecký režim Pop Art je zabalí do barevného nádechu ve stylu Andy Warhola – barvy budou silně saturované. Nový filtr Jemná sépiová dodá vašim snímkům glanc. Při focení pohybujících se objektů se bude hodit zaostřovací režim AF tracking, který tyto objekty dokáže plynule zaostřovat. Přitom si můžete pohrát také s hloubkou ostrosti, což je funkce, kterou Vám běžné videokamery nedovolí. PEN to dokáže jak při focení, tak při nahrávání video záznamu. Díky nastavitelné hloubce ostrosti můžete docílit efektů holywoodských velkofilmů, totiž se zaostřeným hlavním hrdinou, zatímco pozadí za ním je rozmazáno.

Olympus PEN E-PL1


Možnosti fotoaparátu jsou nadále rozšířeny již jeho samotnou příslušností ke standardu Micro 4/3. Ten totiž nabízí další příslušenství jako jsou objektivy, blesky, hledáčky, podvodní pouzdro a další, které zvyšují možnosti využití fotoaparátu v mnoha rozličných situacích. Mezi novinky patří například objektivy M. ZUIKO DIGITAL ED 9-18mm F4.0-5.6 (18-36mm) a M. ZUIKO DIGITAL ED 14-150mm F4.0-5.6 (28-300mm). Tyto ultra lehké objektivy jsou o 50% a 70% menší (ve srovnání s objektivem 18-180mm) běžného 4/3 standardu. Zároveň jsou výrazně lehčí a rychleji zaostřují. Jsou ideálně přizpůsobeny fotoaparátu PEN - jsou kompaktní, lehké, poskytují vysoký optický výkon a vejdou se do každé fotobrašny. V prodeji se objeví v dubnu a květnu.

Olympus PEN E-PL1


Konektor pro příslušenství, kterým je PEN vybaven, umožňuje nasazení dalšího volitelného vybavení. Může jím být např. výklopný elektronický hledáček VF-2 s dioptrickou korekcí nebo speciální adaptér pro připojení stereofonních mikrofonů - to pro případ, že byste chtěli svoji video nahrávku vylepšit o stereofonní zvukový záznam. A když už máte fotky a videa nahrané, uvelebte se v pohodlném křesle u domácí televize, propojte s ní fotoaparát HDMI kabelem a pak už jen televizním dálkovým ovladačem uložené fotky a videa promítejte.

Kromě toho, že PEN E-PL1 fotí dokonale na souši, lze se s ním potápět do hloubky až 40 metrů a pořídit s ním nejen v létě o dovolené spoustu skvělých záběrů podmořského světa. To vše díky speciálnímu podvodnímu pouzdru PT-EP01, ve kterém jsou všechny prvky fotoaparátů 100% ovladatelné a funkční. Volitelnou výbavou pak mohou být i podvodní blesky a další příslušenství.

Nový fotoaparát PEN E-PL1 se začíná právě prodávat a je k dispozici ve čtyřech barevných provedeních - černá, bílá, šampaň zlatá a červená.

Olympus PEN E-PL1

Olympus PEN E-PL1

Specifikace Olympus E-PL1:

Malý & stylový design

Extrémně malý a lehký mikro 4/3 systém

Stylový design s kovovým předním pláštěm

Čtyři barevná provedení

Kvalita digitální zrcadlovky

Live MOS snímač s 12,3 megapixely

Obrazový procesor TruePic V

Zabudovaný stabilizátor obrazu s výkonem 3 EV

Adaptér pro všechny objektivy ZUIKO DIGITAL & OM

Snadné ovládání

Menu pro snadnější ovládání v živém náhledu

Fotografický průvodce

Automatické rozpoznání běžných scenérií díky režimu i-Auto

Funkce i-Enhance pro výraznější barvy

Jasná pleť díky režimu e-Portrét

Zaostřovací režim AF Tracking

Technologie detekce tváří a technologie korekce stínů

25 fotografických režimů (5 expozičních režimů, režim i-Auto, 19 scénických režimů)

Kreativita & HD video sekvence

HD video se zvukem, korekce hloubky ostrosti a umělecké filtry

6 uměleckých filtrů, nastavitelné poměry stran snímání

Funkce vícenásobné expozice

Umělecké filtry lze aplikovat na dříve pořízené RAW snímky přímo ve fotoaparátu, nebo pomocí Olympus softwaru

Zvýšená kreativita díky speciálním objektivům, např. rybího oka, pomocí adaptéru pro 4/3 objektivy

Další funkce fotoaparátu Olympus PEN:

Vestavěný blesk

HDMI TV rozhraní

Lineární PCM záznam zvuku

Hi-Speed USB 2.0 rozhraní

Tři záběry za sekundu v režimu sekvenčního snímání (maximálně 10 v režimu RAW)

ISO 100-3200

Univerzální funkce bracketingu – pro expozici a vyvážení bílé

Spolehlivý filtr pro redukci prachu

Široký dynamický rozsah i v přeexponovaných zónách

Simultánní ukládání dat ve formátech RAW a JPEG

Paměťové karty SD (kompatibilní s SDHC)

Vysokorychlostní ukládání dat a bezztrátová RAW komprese pro rychlé zpracování dat

Veliká 6.9cm/2.7” antisluneční LCD obrazovka

AE/AF aretace expozice / ostření

Nastavení Auto gradace pro zabránění přeexpozice a podexpozice ve snímcích

Možnost dálkového ovládání pomocí kabelové spouště RM-UC1

 

 

 

Nové příslušenství:

 

   

  PT-EP01 podvodní pouzdro

   

   

   

  M. ZUIKO DIGITAL ED 9-18mm F4.0-5.6 ultra-širokoúhlý zoom objektiv (konec dubna)

   

   

   

  M. ZUIKO DIGITAL ED 14-150mm F4.0-5.6 široko rozsahový zoom objektiv (konec května)
  Komentáře

  K tomuto článku není připojena žádná diskuze, nebo byla zakázána.