Vodotěsný Pentax W90

Foto |

Pentax W90 je nárazuvzdorný fotoaparát vodotěsný až do šesti metrů, nabízí nahrávání HD videa a vedle blesku i tři přisvětlovací diody.

Vodotěsný Pentax W90Vedle ultra-zoomu Optio X90 vydala společnost Pentax i fotoaparát W90. I ten nabízí dnes žádané vlastnosti, i když místo velkého přiblížení se zde jedná o vodotěsnost a odolnost vůči nepříznivým fyzikálním vlivům.

Pentax se vždy tradičně zabýval výrobou odolných foťáků, nicméně v poslední době v tomto tržním segmentu výrazně vzrostla konkurence, „voděodolný outdoorový“ přístroj dnes nabízí většina větších výrobců. I proto je W90 zkonstruován tak, aby nabízel výrazně vyšší odolnost než běžná konkurence a je to i vidět na jeho provedení z masivního odolného plastu a gumy.

Optio W90 je vodotěsný až do hloubky šesti metrů a to po dobu dvou hodin (jeho předchůdce W80 „jen“ do pěti metrů). Tělo je pokryté gumou, což dává přístroji i vysokou nárazuvzdornost, měl by přežít i pád z až 1,2 metru. Vzhledem k vodotěsnosti je samozřejmá i prachotěsnost, navíc foťák může pracovat až při -10 stupních, což se hodí zejména při focení v zimě na horách.

Uvnitř W90 je 12,1 Mpix senzor a 28mm širokoúhlý objektiv nabízí až 5x optické přiblížení, k dispozici je digitální redukce vibrací a nahrávání videa v HD rozlišení 720p (1280x720 bodů s 30 snímky za sekundu). K ovládání slouží 2,7“ (6,8cm) LCD displej s 230'000 body a antireflexní vrstvou. Nechybí detekce tváří včetně psů a koček, takže pokud jste na tyto svérázné funkce zvyklí ze svého předchozího kompaktu, u W90 je najdete také.

W90 nabízí i několik neobvyklých funkcí, například digitální mikroskop, což je kombinace 1cm makro a digitálního zoomu. Kolem objektivu jsou tři přisvětlovací diody, které dokáží osvětlit focení objekt přirozeněji než je tomu u blesku, výrazně to například omezuje stíny. K dispozici je ale samozřejmě i klasický integrovaný blesk.

K dostání bude Pentax W90 koncem měsíce, v Británii je doporučená cena 270 liber (~7850 korun, ~300 euro).

Pentax W90

Pentax W90
Komentáře