Výkonné kompakty Sony Cyber-shot TX1 a WX1

Foto |

Sony uvádí dva nové kompaktí fotoaparáty, které označuje přehlídku toho nejlepšího "kompaktního" z nabídky firmy. Umí i natáčet video v HD 720p video.

Výkonné kompakty Sony Cyber-shot TX1 a WX1Zobrazovací vlastnosti obou fotoaparátů, Cyber-shot TX1 a WX1, stojí na snímači Exmor R CMOS, který v kombinaci s rozlišením 10,2 efektivních megapixelů a obrazovým procesorem Sony BIONZ zajišťuje kvalitní snímky i rychlou odezvu při fotografování. Alespoň tak to Sony slibuje a zase není důvod tomu nevěřit.

Snímač Exmor R využívá nové vnitřní uspořádání, která dokáže zachytit více světla než klasická CMOS konstrukce a nabízí větší citlivost při nižší úrovni obrazového šumu. Proti starším modelům kompaktů Sony by tak měly ty nové poskytovat lepší výsledky při horších světelných podmínkách.

Klíčem k rychlé fotografické odezvě obou fotoaparátů je výkonný obrazový procesor BIONZ. Mechanická závěrka TX1 i WX1 dokáže pořizovat série snímků v plném rozlišení rychlostí 10 políček za sekundu, což je více než u mnoha digitálních zrcadlovek.

Spojení snímače Exmor R a procesoru BIONZ využívá také režim širokého panoramatu „Sweep Panorama“. Stačí pouhý jeden stisk spouště, a pak už jen fotoaparát plynule přesunout horizontálně nebo vertikálně z jedné strany na druhou a funkce Sweep Panorama automaticky spojí sérii zachycených políček do jednoho velkého panoramatického snímku s úhlem záběru až 256 stupňů (256 stupňů u modelu WX1; 185 stupňů u modelu TX1).

Režim fotografování z ruky za soumraku (Hand-held Twilight) zkombinuje šest sériově vyfotografovaných políček do jednoho optimalizovaného snímku s nižší hladinou šumu při špatných světelných podmínkách. Další funkcí je redukce rozmazání pohybem (Anti Motion Blur) určený pro fotografování rychle se pohybujících objektů při špatném osvětlení s obdobným snížením obrazového šumu. 

Oba fotoaparáty natáčejí také videoklipy se zvukem v rozlišení 720p HD a se snímkovou frekvencí 30 fps. Mezi další funkce patří detekce úsměvu a podobně.

Štíhlý model Cyber-shot TX1 je k dispozici v pěti barvách a dokazuje, že ani dokonalý vzhled nemusí nutně být na úkor kvalitních funkcí.

Jde o první fotoaparát řady Cyber-shot T vybavený citlivým snímačem Exmor R CMOS disponujícím vylepšenými zobrazovacími schopnostmi i při zhoršených světelných podmínkách.

TX1 má 3“ dotykový LCD displej, na němž můžete procházet snímky konečkem prstu a přetáhnout si nejčastěji používané funkce jako blesk nebo nastavení ISO do menu rychlé volby.

Nová vlajková loď Cyber-shot řady W, model WX1, spojuje snímač Exmor R CMOS s procesorem BIONZ, což doplňuje objektiv Sony G. K němu se výborně hodí ohnisková délka širokoúhlého záběru 24 mm.

Tento objektiv nabízí dostatečný 5x optický zoom a fotografické možnosti rozšiřuje také maximální světelná clona f/2.4, která se postará o kvalitnější snímky i při nízké světelnosti záběru.

Večírky, srazy, pěkné chvíle s rodinou a přáteli… Nikoho nepotěší, když musí stát stranou zábavy, ukrytý za fotoaparátem. Nové fotoaparáty však nabízí možnost, jak pořídit snímky všech zúčastněných – včetně vás.

Novinkou řady Cyber-shot je kompatibilita obou fotoaparátů se zařízením IPT-DS1 Party-shot. Tento koncept funguje jako váš „osobní fotograf“ a automaticky pořizuje záběry, aniž byste museli jakkoli zasahovat.

Jednoduše posadíte Cyber-shot TX1 nebo WX1 do dokovací stanice a všechno ostatní se děje automaticky. IPT-DS1 natáčí a naklápí fotoaparát a zároveň nastavuje zoom objektivu. Funkce detekce obličeje a detekce úsměvu sledují tváře osob a pořizují usměvavé a přirozené záběry všech lidí v místnosti.

Kompaktní digitální fotoaparáty Cyber-shot TX1 a HX1 a IPT-DS1 Party-shot budou k dostání od září 2009 (september) za ze strany Sony neupřesněnou cenu.

Specifikace naleznete pod obrázkovou galerií.

Sony Cyber-Shot TX1

Sony Cyber-Shot TX1

Sony Cyber-Shot TX1

Sony Cyber-Shot WX1

Sony Cyber-Shot WX1

Sony Cyber-Shot WX1

Sony Cyber-Shot WX1

 

Vlastnosti/funkce

TX1

WX1

Počet efektivních pixelů

10,2 megapixelů

10,2 megapixelů

Snímač

1 / 2,4 „Exmor R" CMOS

1 / 2,4 type „Exmor R" CMOS

Objektiv

Carl Zeiss Vario Tessar

Sony „G"

Zoom

4x optický zoom

5x optický zoom

ISO

3200

3200

Detekce obličeje

Ano

Ano

Detekce úsměvu

Ano

Ano

Displej

3,0" širokoúhlý dotykový Clear Photo LCD

2,7" Clear Photo LCD

Výdrž baterie

175 minut

150 minut

Stabilizátor obrazu

Optický SteadyShot

Optický SteadyShot

Barvy

Šedá

Stříbrná

Modrá

Zlatá

Růžová

Černá

Stříbrná

Zlatá
Komentáře