Zrcadlovka Sony Alfa 850 s 24,6 megapixely

Foto |

Sony uvádí DSLR A850 jako zrcadlovku se špičkovým rozlišením, CMOS senzorem, citlivostí až ISO 6400 a to vše za přijatelnou cenu.

Zrcadlovka Sony Alfa 850 s 24,6 megapixelyA850 má tentýž snímač se 24,6 megapixely a stejné funkce a režimy, jako vlajková loď digitálních zrcadlovek Sony A900, který byl uveden na trh loni. A850, jako jeho full-frame sourozenec, využívá v plném rozsahu kvalitu objektivů řady α, a to jak z z prestižní řady Carl Zeiss, tak objektivy řady G.

Srdcem fotoaparátu α 850 je full frame (35,9x24mm) snímač CMOS Exmor s efektivním rozlišením 24,6 Mpix. Čistota obrazových dat s vysokým rozlišením, zachycená full-frame snímačem, je optimalizovaná dvoustupňovým potlačením šumu jak v analogové, tak i digitální oblasti. K potlačování šumu dochází nejprve v okamžiku, kdy full-frame snímač převádí světlo na elektronické signály. Dva procesory BIONZ zpracovávají velká množství digitálních dat a přitom současně zajišťují jemné konečné potlačení šumu, takže získáváme snímky s mimořádně vysokou úrovní ostrosti a minimální hladinou šumu. Udávaná světelná citlivost je až ISO 6400 (s rozšířeným rozsahem).

9bodový AF systém je doplněn o 10 pomocných zaostřovacích bodů, které pomáhají nalézt cíl a omezit přeostřování. Pro světelné objektivy s clonou 2,8 a vyšší je přítomen pomocný ostřící čip, díky kterému je zaostření dílem okamžiku. Hledáček fotoaparátu pokrývá přibližně 98 procent obrazového pole.

Snímky je možné si prohlížet na třípalcovém LCD displeji a pro lepší kreativní kontrolu slouží funkce Intelligent Preview, která ukazuje účinky nastavení expozice, vyvážení bílé a optimalizace dynamického rozsahu před pořízením snímku.

Když se dotknete tlačítka Fn, přepne se displej do režimu Quick Navi, který umožní jednoruční nastavení klíčových parametrů pro co nejlepší snímek. Druhý podsvícený LCD panel v horní části fotoaparátu nabízí užitečné potvrzení hlavních nastavení, a to i v případě, že je vypnut hlavní LCD displej.

Stejně jako všechny ostatní DSLR fotoaparáty Sony, má i model A850 funkci SteadyShot INSIDE. Tento zabudovaný systém mechanické stabilizace zaručuje odstranění dopadů chvění přístroje až ve 4 krocích, a to u všech kompatibilních objektivů.

Sony A850

A850 má masivní konstrukci, které by měla vydržet i poněkud drsnější zacházení. Šasi fotoaparátu je z vysoce pevného hliníku a kryt je vyroben ze slitiny hořčíku. Hledáček, sloty na karty, ovladače a další citlivé zóny jsou chráněny před nečistotou a vlhkostí pryžovým těsněním. A kromě toho dvojitý protiprachový systém chrání full-frame snímač před účinky prachu, které se do těla dostanou při výměně objektivů.

Dodávaný akumulátor InfoLITHIUM NP-FM500H umožňuje při plném nabití pořídit až ~880 snímků. Vybíjení baterií je možné přesně sledovat (díky indikaci stavu po 1%) takže máte přesný přehled o tom, kolik vám zbývá energie.

Fotoaparát je možné připojit k televizi BRAVIA nebo k jakékoliv televizi s vysokým rozlišením před HDMI kabel, abyste si mohli prohlédnout svoje snímky na velkoplošné obrazovce. Kompatibilní modely BRAVIA automaticky přepnou do režimu PhotoTV HD. Přehrávání na obrazovce televizoru je možné ovládat pomocí dálkového ovládání.

Nová zrcadlovka α850 je plně kompatibilní s širokou škálou příslušenství pro model α900 od Sony.

Společně se zrcadlovkou α 850 přichází na trh i nový objektiv 28-75mm F2,8 SAM, který rozšiřuje stávající nabídku objektivů určených pro plnoformátové snímače Sony.

Fotoaparát podporuje paměťové karty Memory Stick ve verzi PRO-HQ Duo HX (4GB, 8GB, 16GB a 32GB). Memory Stick PRO-HQ Duo HX 32GB dokáže uložit až 160 fotografií ve formátu RAW+JPEG/L (24M) za minutu, je dodáván s USB adaptérem a je ideální pro uživatele, kteří vyžadují vysokorychlostní přenos dat: přibližně 660 snímků v L (24M) velikosti ve formátu RAW+JPEG za 26 minut.

Digitální fotoaparát DSLR-A850 full-frame SLR bude k dostání od září 2009. Naneštěstí ceny Sony neupřesnila, což je poměrně komické vzhledem k tomu, že fotoaparát uvádí jako „cenově dostupný“.

Plné specifikace pod fotogalerií.

Sony A850

Sony A850

Sony A850

Sony A850

Sony A850

Parametry

A850

Počet efektivních megapixelů

24,6

Kompatibilita objektivů

objektivy α Sony, objektivy Minolta a Konica Minolta AF

Snímač obrazu

ExmorM CMOS (full-frame)

Procesor

2x BIONZM

Max. citlivost ISO

3200 (6400 v rozšířeném rozsahu ISO)

Režimy jakosti obrazu

JPEG, RAW(ARW2.1 Formát), RAW+JPEG

HDMI konektor a Bravia Sync

Ano (volitelný HDMI kabel)

Velikost obrazu: 3:2 (pixely)

L 6048 x 4032 / M 4400 x 2936 / S 3024 x 2016

Typ hledáčku

Pevně instalovaný systém s pětibokým hranolem s optickým sklem

LCD  (displej)

Třípalcový Xtra Fine LCD (921 600 bodů)

Quick AF Live View

-

SteadyShot INSIDE

ANO

Protiprachový systém

Speciální povrch nízkopásmového filtru plus posun obrazového snímače

Režimy ostření

Single-shot AF, automatický AF, kontinuální AF, přímé ruční zaostřování, ruční zaostřování

Autofokus (automatické zaostřování)

systém TTL fázové detekce; CCD řádkové senzory

Zaostřovací body

9 bodů + 10 pomocných zaostřovacích bodů

Expoziční režimy

5

Režimy měření expozice

Multi-segment (vícesegmentový), Centre-weighted (s důrazem na střed ), Spot (bodový)

Snímač měření expozice

40-segmentový model plástve - SPC

Výběr scén

-

Nastavení kreativních stylů

13

Čas závěrky

1/8000-30sec

Krokování expozice

je možné nastavit: 3/5 snímků, samostatnou nebo po sobě jdoucí (průběžnou) expozici, kroky 0.3/0.5/0.7/2.0*EV (v případě 2.0 EV - pouze 3 expozice)

Nastavení vyvážení bílé

Auto / 6 přednastavených hodnot / Teplota barvy s barevným filtrem / Uživatelské nastavení WB

Sériové snímání

Max. 3 snímky za sekundu

Přibližný počet snímků *

cca 880 snímků

Vestavěný blesk

-

Režimy blesku

Autoflash, Fill-flash, Rear sync, Bezdrátový*, Slow sync, High-speed Sync,

*Bezdrátový přímý vyžaduje HVL-F58AM, HVL-F20AM.

*Bezdrátový dálkový vyžaduje HVL-F58AM, HVL-F56AM, HVL-F42AM, HVL-F36AM.

Paměťová média

Memory Stick Duo / Memory Stick PRO Duo / Memory Stick PRO-HG Duo

CompactFlash (Type I/Type II, kompatibilní s UDMA režim 5), Microdrive

Rozměry (šířka x výška x hloubka)

cca 156,3 x 116,9 x 81,9 mm

Hmotnost

cca 850g
Komentáře