Kompakt pro okamžité sdílení fotografií – Samsung SH100

Foto |

Pro rychlé sdílení snímků z dovolené či večírku vyrobila korejská společnost Samsung svůj další model – kompaktní fotoaparát s kódovým označením SH100.

Kompakt pro okamžité sdílení fotografií – Samsung SH100Pro ty, kteří se rádi na sociálních sítí pochlubí svým fotografickým uměním, je nový přístroj ideální. Pomocí tetheringu je totiž schopen se synchronizovat s jakýmkoliv telefonem, jenž je připojen k síti wi-fi, či alternativně využít i 3G technologii.

Ne ledajaký telefon ale využijete pro další funkci. Konkrétně musíte oplývat Samsungem Galaxy – ale stojí to za to. Fotoaparát opět pomocí bezdrátové sítě wi-fi připojíte k telefonu, který můžete používat jako vzdálený hledáček. To se hodí zejména v případě, že se „nastavujete“ pro snímek focený samospouští. Respektive, tlačítko závěrky se virtuálně přesune na telefon, takže ten můžete použít i jako dálkové ovládání modelu SH100.

Další výhodou nového Samsungu je možnost automatické bezdrátové zálohy fotografií či videí na libovolný počítač, který fotoaparát zaznamená ve svém okolí. Nezálohuje samozřejmě sám od sebe, ale čeká na vaše potvrzení. Výhodou je, že už nemusíte nikam brát kabely a zároveň se nemusíte bát, že v případě zničení či ztráty fotoaparátu (což se bohužel stává častěji, než je zdrávo) přijdete i o vaše drahocenné snímky.

Fotoaparát je snadno ovladatelný pomocí třípalcového širokoúhlého dotykového displeje, který obsahuje přehlednou nabídku všeho, co můžete pro své fotografování či natáčení sami nastavit.

Co se týče synchronizace s jinými zařízeními, ještě nebylo řečeno všechno – technologie DLNA zajišťuje jednoduché propojení s chytrým televizorem, na němž můžete spravovat, zobrazovat a sdílet vaše snímky.

Fotoaparát je v prodeji za doporučenou cenu 4290,- Kč včetně DPH.Úvodní foto: SamsungKomentáře