Kompaktní ultrazoom Panasonic FZ150: připravte se na rychlé focení

Foto |

Nový kompakt Panasonic FZ150 má jednu úctyhodnou vlastnost: 24násobný optický zoom. Kromě toho zvládá rychlé sekvenční snímání, natáčení videa ve Full HD a možnost 3D fotografování. Ale pěkně popořadě…

Kompaktní ultrazoom Panasonic FZ150: připravte se na rychlé foceníMezi hlavní hardwarovou výbavu modelu FZ150 patří 12,1megapixelový snímač MOS a obrazový procesor Venus Engine, který dokáže velice rychle zpracovat snímaný obraz. Jestliže rádi fotíte akční záběry, je nový ultrazoom ideální: sekvenční snímání 5,5 snímku za sekundu v plném rozlišení a s automatickým průběžným přeostřováním mluví za vše. Bez přeostřování se pak rychlost snímání zvýší až na úctyhodných 12 snímků za sekundu.

Zajímavá je i další, již zmíněná vlastnost: 24násobné optické přiblížení, které je ekvivalentem 25 – 600 mm u klasického fotoaparátu. Univerzální objektiv ocení ti, kdo rádi fotí jak velké záběry krajin, tak detaily na velké vzdálenosti, které navíc díky optickému stabilizátoru nebudou příliš rozostřené ani při třesoucí se ruce fotografově.

Fotoaparát samozřejmě nabízí i dnes již obligátní natáčení Full HD videa (1920 x 1080 pixelů) s 50 (PAL), respektive 60 (NSTC) snímky za sekundu, tentokrát v progresivním formátu AVCHD Progressive a se stereo zvukem s funkcí Wind Cut (eliminace šumění větru). Kromě toho lze využít kompatibilní formát MP4 pro mobilní zařízení v rozlišení Full HD, HD (1280 x 720) a 640 x 480, vše s 25 snímky za sekundu.

Další specialitou je možnost fotografování bez 3D, a to bez dokupování jakéhokoliv speciálního vybavení. Prostě jen vyfotíte několik snímků podle instrukcí na displeji, přístroj z nich vybere ty nejlepší pro pravé i levé oko a spojí je dohromady. K dispozici je i inteligentní automatika iA, vyhodnocující optimální nastavení pro konkrétní světelné podmínky, takže fotografování s modelem FZ 150 zvládne i naprostý začátečník.

Fotoaparát je na našem trhu v prodeji za přibližně 11 000 korun.Úvodní foto: PanasonicKomentáře