Nový obrazový snímač od Sony nabídne výjimečný autofokus

Foto |

Sony si je dobře vědomo faktu, že výkon a obrazová kvalita fotoaparátů jsou prvky, které hodně zajímají potenciální kupce smartphonů.

Nový obrazový snímač od Sony nabídne výjimečný autofokusJaponský gigant proto představuje novinku, která kvalitu snímků pro smartphony posune ještě dále. Jde o obrazový senzor CMOS, označený jako Exmor RS IMX230, který brzy půjde do komerční výroby.

Podle Sony bude snímač schopen zachycovat 21megapixelové snímky a půjde o první obrazový senzor typu CMOS pro smartphony, který bude vybaven integrovaným zpracováním automatického ostření, které bude schopno využít až 192 autofokusových bodů. Znamená to, že snímačem vybavené fotoaparáty v chytrých telefonech nabídnou ostřejší snímání pohybujících se objektů.

Snímač je navíc schopen nahrávat snímky a videa ve formátu HDR. V tomto případě je schopen sbírat data při dvou různých expozičních podmínkách pro realizaci jediného výstupu s vyváženou expozicí světlých i tmavých oblastí snímku.

Pokud jde o video, je Exmor RS IMX230 schopen nahrávat klipy v rozlišení 720 při až 120 snímcích za sekundu a v rozpošení 1080p při rychlosti 60 snímků za sekundu. 4K videa pak bude možno nahrávat při 30 snímcích za sekundu.

Zdroj: IDG News ServiceÚvodní foto: Techspot.comKomentáře