Panasonic Lumix TZ30 je novou vlajkovou lodí své třídy

Foto |

Novinka mezi kompakty od společnosti Panasonic kromě jiného ještě dále snižuje šum i v horších světelných podmínkách.

Panasonic Lumix TZ30 je novou vlajkovou lodí své třídyPanasonic Lumix TZ30 je vybaven snímačem MOS s rozlišením 14,1 megapixelů a kvalitní obrazový procesor. Díky tomu je šum i na snímcích pořizovaných při vyšší citlivosti i oproti předchůdci (modelu TZ20) asi o polovinu nižší.

K dispozici je velmi slušný objektiv Leica DC Vario Elmar s dvacetinásobným optickým zoomem, který odpovídá přiblížení 24 – 480 mm. Tento rozsah je v dané třídě docela výjimečný. Díky němu vyfotíte jak širokoúhlé snímky krajiny, tak vysoce přiblížené detaily. Součástí optiky je mimo jiné i optický stabilizátor, který redukuje rozmazání fotografií, zejména při teleobjektivovém přiblížení.


Samozřejmostí je natáčení Full HD videa, ne tak samozřejmé jsou další funkce videozáznamu. Tak tedy, Full HD video natočíte ve formátu AVCHD Progressive v rychlosti 50 (PAL) až 60 (NSTC) snímků za sekundu, ve formátu 320 x 240 pixelů však natočíte i video s rychlostí 220 snímků za sekundu. Pokud takový záznam později pustíte v klasické rychlosti, dočkáte se zpomalených záběrů.

Fotoaparát je vybaven inteligentní automatikou iA, která na rozdíl od předchůdců zahrnuje i focení pravých HDR snímků – přístroj vyfotí tři fotografie s různou expozicí a spojí je dohromady. Kromě toho je další novinkou focení panoramat na výšku. Další funkcí je integrovaná GPS jednotka, která kromě geografických souřadnic vkládá do metadat snímku i název země, regionu a oblasti. Fotoaparát lze nabíjet i přes USB port, což oceníme zejména na cestách.

Panasonic Lumix TZ30 zakoupíte na českém trhu v černé, hnědé, bílé nebo stříbrné barvě od dubna 2012 za doporučenou prodejní cenu 9 000,- Kč.Úvodní foto: PanasonicKomentáře