Přesně před 80 lety představil Canon první fotoaparát

Foto |

Letošní rok je jubilejním pro japonskou společnost Canon – ta v roce 1934, tedy přesně před 80 lety, představila svůj první fotoaparát. Pod názvem Kwanon.

Přesně před 80 lety představil Canon první fotoaparát



KwanonKwanon byl 35mm fotoaparátem se štěrbinovou závěrkou, který vznikl v podstatě jako japonská reakce na tehdejší úspěchy evropských značek v oblasti fotografie. Název zařízení získalo po buddhistické bohyni milosrdenství – Kwannon. Objektiv se pak jmenoval podle Buddhova učedníka Kasyapy.

První komerční 35mm fotoaparát přišel na trh o dva roky později. Šlo o model Hansa Canon. Pro zajímavost je třeba uvést, že tento model vyvíjel Canon ve spolupráci s firmou Nippon Kogaku K.K. – čili svou dnešní konkurencí Nikon Corporation.

Díky výše uvedeným modelům se značka Canon etablovala na poli fotografie. Svou pozici na trhu ještě umocnila na přelomu 50. a 60. let, kdy začala produkovat první jednooké zrcadlovky. První model z roku 1959 – Canonflex – byl v roce 1961 následován modelem dalším (Canonet), který byl tak komerčně úspěšný, že se týdenní zásoba fotoaparátů tehdy vyprodala za pouhé dvě hodiny!

První zrcadlovka Canon řady EOS s plně elektronickým přenosem mezi tělem fotoaparátu a objektivem vznikla v roce 1987, první digitální model v této řadě se pak do prodeje dostal o osm let později.

Zdroj: TZ Canon







Úvodní foto: Canon







Komentáře