Atlantic Worldmaster Chronograph Valjoux

Hodinky |

Jediná z hodinářských značek se může pochlubit sextantem ve znaku: Atlantic.

Atlantic Worldmaster Chronograph ValjouxPůvodní hodinářská manufaktura byla postavena nedaleko švýcarského Grenchenu, ve vesničce Bettlach, a čítala pouhých 20 zaměstnanců. V současné době značka sídlí ve švýcarském Lengnau, kde staví hodinky na základních strojcích švýcarských gigantů ETA a Ronda. Značka Atlantic samozřejmě nechyběla na letošním veletrhu Baselworld, kde představila i svojí žhavou novinku Worldmaster Chronograph Valjoux.

 

 

Sportovní ocelový (316L) chronograf se 44mm pouzdrem je vodotěsný do 100 metrů, takže perfektně splňuje požadavky na hodiny pro volný čas. Mechanickým strojkem, který je motorem celých hodinek, je léty osvědčená ETA Valjoux 7750, která se stará o přesný pohyb všech šesti ruček a dvou disků. O indikaci času se starají centrální hodinová a minutová ručka, které jsou doplněné sekundovou ručkou na pozici devět. Indikaci stopovaného času - chronografu, zajišťuje středová vteřinka zakončená červeným detailem a dvojice ruček zbylých sčítačů na pozicích 6 a 12. Na pozici čísla tři jsou pak dvě otvory pro datum a jméno dne. K chronografu pak samozřejmě náleží tachymetrická stupnice na zkosené pevné lunetě.

 

Hodinky jsou k dostání na ocelovém tahu s černěnou středovou částí, přičemž jsou zakončeny posuvnou sponou. Bílý číselník pak nabízí reliéfní indexy s luminiscenčním nánosem, který je i na hlavních dvou ručkách. Pro zajímavost: mezi ambasadory značky patří milovníci rychlých kol a silných motorů, jako legenda polského rally Krzysztof Hołowczyc a švýcarská svůdná kráska Christina Surer, které proslula za volantem taktéž.

 

Cena cca. 30 000 Kč

www.koscom.cz
Komentáře