Fortis uvádí Mars 500

Hodinky |

Fortis součástí projektu MARS 500.

Fortis uvádí Mars 500Renomovaná značka švýcarských hodinek Fortis, která je již neodmyslitelně spojená s kosmonautikou a letectvím, se jako oficiální dodavatel hodinek pro nejrůznější vesmírné mise a na palubu ISS účastní unikátního projektu MARS 500. Jde o simulovanou misi k rudé planetě, která přesně kopíruje průběh skutečné cesty na Mars s cílem výzkumu vlivů pobytu na člověka. Šestičlenná smíšená posádka vyslaná Evropskou vesmírnou agenturou (ESA) a ruským Institutem biomedikálních problémů (IBMP) stráví na palubě vesmírné lodi celkem 520 dní. A právě hodinky Fortis jsou u toho!

 


 

Již v roce 2009 během přípravných prací a zkušební kratší „cesty“ byla vytvořena limitovaná edice FORTIS B-42 OFFICIAL COSMONAUTS DAY/DATE TITANIUM s logem Mars 500 na pouzdře a červeným nápisem na číselníku. O rok později byla v Basileji představena druhá speciální edice MARS 500, respektive B-42 Black MARS 500 Limited Edition. Hodinky jsou samozřejmě laděny "marsovsky" - do černé a oranžové. Efektní barevný kontrast se opakuje na všech částech hodinek. Velké číslice a ručky na černém číselníku jsou netradičně pokryty oranžovou luminiscencí, která nejen podtrhuje originální kosmický vzhled hodinek, ale zajišťuje výbornou čitelnost ve tmě nejen ve tmě. Té výrazně pomáhá i sklíčko s oboustrannou antireflexní vrstvou.

 


Lehké pouzdro z titanu chráněné proti otěru černým PVD zdobí logo MARS 500 a doplňuje ho černý kožený řemínek s výrazným oranžovým prošitím nebo oranžový silikonový pásek s černou titanovou překládací sponou. A jako všechny ostatní Fortisy, také MARS 500 pohání mechanický strojek s automatickým natahováním. Tentokrát jde o osvědčený automatický kalibr Sellita SW 220 s 42 hodinovou rezervou chodu a ukazatelem data a dne v týdnu, kterým je nahrazována tradiční trojručková ETA, jako je třeba 2836-2.

 


Šance dostat se na simulovanou misi k rudé planetě na palubě kosmické lodi je pro běžného smrtelníka téměř nulová, ovšem nosit tyto stejné hodinky jako účastníci projektu je mnohem reálnější. Pro zájemce je připraveno 2012 kousků – počet shodný s rokem již 100. výročí značky Fortis! A co víc? Díky vynikající spolupráci značky s pořadateli výstavy „Umění řemesla hodinářského“ je jeden exemplář připraven na vylosovaného výherce soutěže, do které se lze přihlásit v rámci prohlídky hodinek ve Staroměstské radnici, a to až do konce března.

 

Cena: 42 900 Kč

www.svycarskehodinky.cz , www.600letorloje.cz
Komentáře