1000megabitová síť po elektrických rozvodech

InfoTech |

Belkin uvádí soupravu Gigabit Powerline HD Starter Kit pro přenos dat po místní elektrické síti. Slibuje rychlost až 1000 megabitů za sekundu.

1000megabitová síť po elektrických rozvodechS maximální rychlostí 1000 Mbit/s (125 MB/s) patří Belkin Gigabit Powerline HD Starter Kit k tomu nejrychlejšímu, co se dá pořídit pro přetvoření domácí či jiné malé elektrické sítě do sítě datové. Rychlost se odráží i v použité čím dál oblíbenější zkratky „HD“, tedy „high-definition“, kterým také výrobce naznačuje, že přenosová kapacita je dostatečná pro streamování video v HD kvalitě.

Dnešní soupravy dosahují rychlosti kolem 200 Mbit/s, takže novinka Belkin by teoreticky měla přinést pětinásobné zrychlení. Problém je v tom, že málokteré elektrické rozvody jsou stejně ideální jako izolovaný měděný kabel v laboratoři. V reálných podmínkách dochází k řadě rušení, spoje jsou nekvalitní, proud kolísá. Nicméně i při horších podmínkách by měl Belkin Gigabit Powerline HD Starter Kit nabídnout proti svým pomalejším konkurentům vyšší rychlost.

V Evropě bude sada k dostání v srpnu (august), v USA se dá koupit už nyní za 150 dolarů (~3000 korun, ~110 euro).

Belkin F5D4076

Belkin F5D4076
Komentáře