18,5" USB monitor Samsung

InfoTech |

Samsung představil na konferenci SID 2010 18,5“ LCD monitor s LED podsvícení, který se připojuje k počítači jen USB kabelem.

18,5" USB monitor SamsungKaždoročně pořádaná konference SID (Society for Information Display) je příležitostí, kde mohou různí výrobci ještě před prázdninami představit své novinky z oblasti zobrazovacích technologií. A je opravdu na co se dívat, nově překvapil Samsung LCD monitorem s úhlopříčkou 18,5 palce, který potřebuje k provozu jen jediný USB kabel.

Tento USB kabel totiž zajišťuje nejen přenos videosignálu, ale i napájení monitoru. Samsung uvádí, že monitor má spotřebu jen 6,3 wattu a to jak díky úspornému LED posvícení, tak i prý vyšší světelné prostupnosti TN LCD panelu. Pravda, Samsung poněkud mate, onen USB kabel je totiž sice jen jeden, nicméně na konci se rozdvojuje a k počítači se připojuje do dvou USB portů, nejlépe těch, které nemají společné napájení. On jeden USB port by totiž byl na 6,3 wattu málu a i takto není jisté, že každá základní deska zvládne monitor napájet, oficiální specifikace USB 2.0 totiž uvádějí maximální příkon jen 2,5 wattu (5 V * 500 mA).

Monitor nabízí HD Ready rozlišení 1366x768 bodů, maximální jas 250 cd/m2 a údajně kontrast až 1000:1. Nedostatkem je podle Samsungu o něco menší životnost LED podsvícení, která je prý 30000 hodin provozu proti 50000 u běžného LED podsvícení. Kdo by ale používat skoro 3,5 roku nepřetržitě takový monitor?

S výrobou stejného či velmi podobného modelu by měl Samsung začít s v roce 2011. Možná už dokonce budou nové modely připraveny pro USB 3.0, kde je oficiální maximální příkon 9 wattů a díky mnohem větší propustnosti se toto rozhraní hodí i pro přenos videa ve vyšším rozlišení.

USB monitor Samsung

USB monitor Samsung
Komentáře