3D monitor BenQ XL2410

InfoTech |

BenQ XL2410 nabízí Full HD rozlišení, LED podsvícení, frekvenci až 120 Hz a robustní výškově stavitelný stojan.

3D monitor BenQ XL2410Společnost BenQ představila nový 3D monitor pro náročné hráče BenQ XL2410. Nabízí poměrně velkou úhlopříčku 23,6 palce (60 cm) a v této kategorii obvyklé specifikace - Full HD rozlišením 1920x1080 bodů (1080p) a obnovovací frekvenci 120 Hz. To znamená, že ve 3D režimu monitor střídá rychle obraz pro levé a pravé oko, maximální efektivní frekvence je tak tedy 60 snímků za sekundu. Samozřejmě 120 Hz lze využít i pro 2D, čímž monitor nabízí možnost velmi plynulého pohybu. Pro 3D efekt je docílen s použitím synchronizačních LCD brýlí a to technologie nVidia 3D Vision, což je u 3D monitorů nejčastěji používaná značka.

Panel je očekávatelně typu TN, který nabízí vysokou rychlost, dobu odezvy 2 ms G2G (šedá-šedá), pozorovací úhly však nejsou u této technologie příliš impozantní. Ne že by tedy bylo na výběr, v současnosti nejsou nabízeny 3D monitory s jinými LCD panely než TN. Podsvícení je ze světelných diod (LED), díky čemuž nabízí monitor nižší spotřebu a snad i lepší homogenitu.

Monitor má robustně vypadající stojan s širokým rozsahem výškového nastavení, díky němu vypadá rozhodně zajímavě a vybočuje z obvyklé nabídky malých nevýškových stojanů používaných u TN Full HD monitorů.

Konektory na monitoru VGA, DVI a HDMI, což by mělo stačit snad pro všechna použití. Z dalších nabízených funkcí zmiňme například PBP, tedy obraz vedle obrazu, kdy lze mít na monitoru například hru z DVI připojení a zároveň video z HDMI. Novinka má i tlačítko pro rychlou změnu zobrazovacího režimu, na výběr je z plného roztažení, převzorkování při zachování velikosti stran, 1:1, 17", 19", 19" širokoúhle a 22" širokoúhle.

V prodeji bude BenQ XL2410 od října, cena zatím není známa.

BenQ XL2410
Komentáře