4,3“ mega-telefon Motorola Droid X

InfoTech |

Motorola Droid X se se 4,3“ dotykovým kapacitním displejem zařadí k největším mobilům na trhu, nabídne i 1GHz procesor.

4,3“ mega-telefon Motorola Droid XNevadí vám s sebou nosit smartphone, který se velikostí nebezpečně blíží menšímu netbooku a který nestrčíte pohodlně do kapsy? Nebo připadá vám dokonce 4“ displej Sony Ericsson X10 příliš malý? Tak se můžete těšit na funkcemi naditý model Motorola Droid X se 4,3“ obrazovkou.

Server engadget přinesl podrobenější informace o chystané novince, které má skutečně co nabídnout. Ačkoli přesné rozměry zveřejněny nebyly, telefon je popisován jako velmi lehký, přitom pevný a precizně vyrobený. Vévodí mu 4,3“ dotykový kapacitní displej s rozlišením 854x480 bodů (FWVGA). Displej velmi rychle reagoval na doteky a to i na multi-touch a obraz byl ostrý, nicméně opět další informační nedostatek - neví se, jaký přesně typ obrazovky je v přístroji. Navíc přední maska je možná až příliš lesklá, to znamená větší množství nežádoucích odlesků a samozřejmě spousta otisků prstů, jak už to u kapacitních displejů bývá.

Operačním systém na Droid X je v současnosti Android 2.1 s upraveným uživatelským rozhraním Motoblur (Ninjablur?). Mobil pohání 1GHz procesor ARMv7, má 8 GB interní paměti, integrovaná kamerka umí fotografie s rozlišeném 8 megapixelů a natáčet video v HD rozlišení 720p. Přítomné je i přisvětlení pro lepší zaostřování a pořizování záznamů v horším světle a to ve formě dvojité LED diody.

Spousta otázek však zůstává nezodpovězena, kromě typu displeje například to, zda má Droid X slot na microSD paměťové karty a kdy bude k dispozici upgrade na Android verze 2.2 (Froyo). Neznámá je i dostupnost a cena, nicméně předpokládá se, že na trh by se měl Droid X objevit co nevidět.

Více fotografií naleznete zde.

Motorola Droid X
Komentáře