All-in-one multi-touch PC Lenovo B310

InfoTech |

Čínský výrobce Lenovo nabízí nový all-in-one multimediální počítač IdeaCentre B310 s dotykovou obrazovkou.

All-in-one multi-touch PC Lenovo B310Jeden z největších výrobců počítačů na světě Lenovo dokazuje, že co je z Číny, nemusí být levný „brak“. Nově uváděný „vše-v-jednom“ stolní počítač IdeaCentre B310 přichází v kompaktním designu, přitom s vyšším výkonem, než mají běžné procesory určené do notebooků, které lze jinak nalézt v mnoha all-in-one PC. Uživatelé si mohou vybrat z procesorů Intel Core i3, i5 a i7, operační paměti až 4 GB a pevného disku až 1 TB.

IdeaCentre B310 má 21,5“ LCD TN displej s Full HD rozlišením 1920x1080 bodů a širokoúhlým poměrem stran 16:9, jehož hlavním tahákem je dotyková kapacitní obrazovka s podporou vícedotykového ovládání (multi-touch), kterému výrobce říká NaturalTouch. Zde je to poněkud matoucí, protože se zdá, že dotykový panel je volitelný, a není tedy v základní verzi B310, dejte si tedy pozor, jakou verzi kupujete.

B310 také nabízí celou řadu dotykově optimalizovaných multimediálních aplikací včetně Touch Games, PowerCinema, VeriGesture a AutoCollage. Počítač je navíc připraven k okamžitému používání díky dvojici integrovaných stereo reproduktorů.


Lenovo IdeaCentre B310 s rozměry 52,6x40,7x11,1 cm a hmotností 7,2 kg má volitelnou bezdrátovou Bluetooth klávesnici, myš a integrovaný vysokorychlostním 802.11 b/g/n Wi-Fi adaptér. Navíc počítač nabízí držák, který umožňuje naklopení panelu až pod 35° úhlem pro správu kabelů a snadný přístup ke čtečce paměťových karet 5 v 1 i USB 2.0 a IEEE1394 konektorům umístěným po stranách. Počítač může být vybavený volitelným TV tunerem. Spolu se software YouCam nabízí B310 integrovanou vysoce webkameru, která má větší objektiv i jemnější citlivost na barvy a odstíny než předchozí modely, a hodí se do prostředí s nízkou úrovní osvětlení.

Lenovo Dynamic Brightness System automaticky upravuje jas displeje podle okolních světelných podmínek. Další funkce už je poněkud bizarní - Lenovo Eye Distance System, rovněž předinstalovaný na IdeaCentre B310, upozorňuje uživatele, když se přiblíží příliš blízko k obrazovce.

Lenovo IdeaCentre B310 bude k dispozici na českém trhu od prosince 2010 a jeho cena začne na 20000 Kč s DPH.

Lenovo IdeaCentre B310
Komentáře