Android 2.3 pro LG Optimus One

InfoTech |

Společnost LG oficiálně oznámila, že připravuje novou verzi operačního systému Android 2.3 Gingerbread i pro smartphone P500 Optimus One.

Android 2.3 pro LG Optimus OneMinulý týden se na server Endadget objevila informace, že mobilní telefon LG P500 Optimus One s operačním systémem Android 2.2 Froyo nebude možné upgradovat na Android 2.3 Gingerbread. LG reaguje a ujišťuje, že nová verze Androidu bude i pro tento telefon.

Společnost LG připravuje pro smartphone LG P500 Optimus One, který v současnosti používá operační systém Android 2.2 Froyo, upgrade na verzi Android 2.3 Gingerbread. „Bylo by velmi jednoduché vzít novou verzi operačního systému a nahrát ji do našeho smartphonu LG Optimus One. Ovšem bylo by to také velmi nezodpovědné. Testeři společnosti LG musí nejprve otestovat kompletní funkčnost zařízení, případně provést změny v operačním systému tak, aby funkčnost zařízení byla za všech okolností stoprocentní. V tuto chvíli však nelze sdělit detaily, ale podrobnosti o nové verzi oznámíme v pravý čas..“, uvedl Martin Malý, tiskový mluvčí společnosti LG Electronics CZ.

LG Optimus One patří mezi první smartphony, které začaly používat v té době nejnovější verzi operačního systému od Googlu Android 2.2. Optimus One je nejrychleji prodávaným telefonem značky LG a výrobce je na něj patřičně hrdý, vždyť smartphonu se prodalo milionu kusů po pouhých 40 dnech prodeje. Společnost LG očekává, že Optimus One bude prvním smartphonem značky LG s prodejem překračujícím 10 miliónů kusů.

LG P500 Optimus One
Komentáře