Android 2.2 pro HTC Wildfire

InfoTech |

Těsně před Vánocemi začínají operátoři konečně uvolňovat novější verzi OS Android 2.2 pro telefony HTC Wildfire.

Android 2.2 pro HTC WildfireNa trhu je již nejnovější verze operačního systému Android 2.3 (Gingerbread), nicméně na většinu telefonů s Androidem se teprve postupně dostávají starší verze. To je i případ modelu Wildfire od HTC.

Ačkoli Android 2.2 (Froyo) pro Wildfire je od HTC dostupný již od září, teprve nyní jednotliví operátoři uvolňují upravené specifické verze i pro jimi prodávané Wildfiry. Nově se k těmto firmám připojil například britský Vodafone, pro české zákazníky je však zajímavější, že souběžně vydal Android 2.2 i tuzemský T-Mobile. Aktualizace pro telefony z české distribuce T-Mobile probíhá bezdrátově (over the air update) a pro zákazníky je bezplatná, to znamená, že se neúčtují poplatky za přenesená data.

Přístroj buď sám informuje uživatele o nové verzi, kdy kontrola probíhá ve dvoutýdenním intervalu, nebo si dostupnost aktualizace může zákazník ověřit na vyžádání v menu: Nastavení > Info o telefonu > Aktualizace systémového softwaru > Zkontrolovat nyní. Velikost stažených dat pro aktualizaci operačního systému na Androidu 2.2 je 55 MB.

HTC Wildfire
Komentáře