Barevné „eko“ disky Verbatim

InfoTech |

Společnost Verbatim představila novou řadu malých a lehkých pevných disků, které lze snadno přenášet v kapse nebo příručním zavazadle.

Barevné „eko“ disky VerbatimNová řada přenosných disků Store 'n' Go obsahuje software Green Button, který pomáhá snížit spotřebu energie a prodlužuje životnost disku tím, že jej automaticky uvede do úsporného režimu. Popřípadě je to možné i manuálně po kliknutí na speciální ikonku.

Disky jsou s rozměry 81 mm x 117 mm x 16 mm o téměř 30 % menší než předchozí generace a s hmotností pouhých 135 g jsou rovněž o 20 % lehčí – jde tudíž o jedny z nejlehčích externích 2,5“ disků na trhu.

Společně s diskem obdrží zákazníci také dva softwarové balíčky. Jedním z nich je Nero BackItUp and Burn Essentials kombinující tři důležité funkce: zálohování veškerých souborů a složek, vypalování fotografií, videonahrávek a dalšího obsahu na CD, DVD a Blu-ray nosiče, a také obnovu poškozených souborů prostřednictvím Nero RescueAgent.

Disky Verbatim Store 'n' Go jsou k dostání za doporučené ceny 1730 Kč (250 GB), 1879 Kč (320 GB), 2469 Kč (500 GB), 2649 Kč (640 GB), zatímco modely s kapacitou 750 GB a 1 TB se do prodeje dostanou později. Pro ty, kdo preferují vyšší přenosové rychlosti, budou tyto disky brzy dostupné i s rozhraním eSATA/USB 2.0 a USB 3.0.

Verbatim Store and Go
Komentáře