Bezpečný flash disk Kingston s 256-bitovým šifrováním

InfoTech |

USB disk Kingston DataTraveler Vault Privacy Edition nabízí silné hardwarové šifrování dat, kompatibilitu s Windows i Mac OS X a okamžité fungování bez nutnosti doinstalovávat extra ovladače.

Bezpečný flash disk Kingston s 256-bitovým šifrovánímSpolečnost Kingston oznámila, že USB flash disk DataTraveler Vault - Privacy Edition je nyní plně kompatibilní s operačními systémy Apple Mac (OSX 10.4x – 10.5x). Tento disk má zabezpečení na nejvyšší úrovni, protože jeho obsah je šifrovaný na hardwarovém základě, takže před použitím nevyžaduje instalaci obslužného softwaru pod Windows. Přednosti a výhody USB disku Kingston DataTraveler Vault - Privacy Edition je možné živě vidět v tomto poměrně zábavném firemním propagačním videu:


Pro USB disk DataTraveler Vault - Privacy Edition je charakteristické hardwarové šifrování pomocí 256 bitové šifry AES, což je aktuálně nejsilnější komerčně dostupný šifrovací algoritmus, který je mnohem bezpečnější než šifrování na softwarovém základě. Po deseti po sobě jdoucích neúspěšných pokusech o zadání hesla se disk automaticky uzamkne a následně se přeformátuje, čímž odstraní veškerá data, která na něm byla uložena. Použití disku je pro uživatele velmi snadné, protože nejsou vyžadována žádná přístupová práva k softwaru, ani není nutné přihlašovat se na úrovni správce systému, a přenos dat je velmi rychlý, včetně jejich šifrování. Aby ochrana byla skutečně komplexní, je tento disk uzavřen v hliníkovém pouzdře a je vodotěsný (až do hloubky 1,2 metru).

Doporučená cena je v závislosti na velikosti disku 1945 korun za 2GB verzi až 16213 korun za 32GB.

 

DataTraveler Vault Privacy Edition

DataTraveler Vault Privacy Edition
Komentáře