Bionický pták Avitron V2.0

InfoTech |

O ničem podobném jsme nejspíše ještě nepsali. Na český trh se dostává bionický pták na dálkové ovládání Avitron V2.0, který je inspirován přírodou.

Bionický pták Avitron V2.0Pták na první pohled vypadá (zejména v letu) jako živý, neboť kopíruje pohyby i trajektorie reálných ptáků. Jeho mechanika je chráněna několika patenty. Mechanické řešení tohoto „ptačího robota“ je konstrukčně velice jednoduché, ale účinné a minimálně poruchové.

Pták je vyroben s materiálu EPP (extrudovaný polypropylén), jehož výhodami jsou lehkost a pružnost. Délka tohoto „živočicha“ je 17 cm, rozpětí křídel potom 33 cm. Nabití Avitronu probíhá prostřednictvím jeho propojení s vysílačem, po 12 minutách nabíjení může 8 minut létat.

S vysílačem komunikuje pták prostřednictvím Wi-Fi připojení na frekvenci 2,4 GHz v režimu multiplayeru. Na jednom místě tak můžete ovládat celé hejno Avitronů (až 128 kusů), aniž by se vzájemně rušili. Dosah vysílače je 100 metrů.

Avitron V2.0

V balení naleznete kromě ptáka Avitron V2.0 a vysílače také náhradní sadu křídel, sadu hliníkových pásek pro vyvážení křídel a podrobný český návod k použití. Doporučená maloobchodní cena je 1 999,- Kč.Úvodní foto: Avitron
Související články
Komentáře